Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwne odgłosy


Rekomendowane odpowiedzi

od dwóch tygodni mam dziwne odgłosy przy prawy tylnim kole, byłem u takiego małego garażowego mechanika nie wiedział w końcu pojechałem do ASO i tam też że oni nic nie widzą a to dalej jest i mnie powiedzmy że delikatnie wqur....a, opisze to tak, jak jade i są np poprzeczne zagłębienia w drodze to gdy (jak ktoś jechał Wisłostradą w Warszawie to wie o co chodzi) to to się nasila a dokładniej jak samochód już z tego wychodzi czyli tył jak już wpadnie i zaczyna się podnosić to to jest, jak jade po równym to czegoś takiego niema... plz help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel do mnie przyjechał i też buczał że mu trzeszczy stuka to siadł do bagażnika i się bujał aja pod spodem w kanale szukałem co to trzeszczy okazało się że amor smarowanie tłoczyska pomogło przestał trzeszczeć ale czynność powtarza raz na miesiąc na przeglądzie amory wychodzą mu po 78%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak części które się poruszają w amortyzatorze bierzesz np WD-40 wpychasz pod osłonę amortyzatora i pryskasz trzeszczenie ustąpi na pewno co jeszcze może hałasować sprężyna korektora siły hamowania jest zaraz za kołem zapasowym pod autem też nasmarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem, który częsciowo został już rozwiązany.

 

TYLKO PRZY COFANIU (wsteczny) pojawia mi się dziwny odgłos z przodu, ajk by cos obcierało przy kołach, głównie przy cofaniu i skręcaniu oraz dodawaniu lub ujmowaniu gazu.

To jest taki chrobot jak by tarka. Koła sprawdzone wzrokowo, że nic nie obciera.

 

W jednym warsztacie powiedzieli, że to wina uszkodzonego katalizatora - usuneli (teraz zasanawiam się nad takim za 300 zł :-) )

i problem został rozwiązany w 80% :->

 

bowiem teraz tylko od czasu do czasu mi się taki odgłos pojawia (w 20% cofań).

I także tylko gdy skręcam lub +/- pedał gazu.

 

Inny mechanik mówi, że to chyba poduszka silnika (drążek zmiany biegów faktycznie potrafi drgac wtedy), jeden wspominał cos o przegubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!