Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana


patrulo

Rekomendowane odpowiedzi

Wymień rozrząd cały łącznie z pompą wody, olej ,posprawdzaj klocki hamulcowe i szczęki ,pasek wielorowkowy od napędu alternatora i klimatyzacji (jeżeli posiadasz).A tak to udanej eksploatacji życzę

Mogę ci dać namiary na sklep w Lublinie z częściami do Meganki sam się tam zaopatruje, i podpowiedzieć co do pojawiających się usterek (ale myślę ze takich nie będziesz miał ) jakieś pytania to pisz na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał Darek37, oraz wszystkie filtry: oleju, powietrza ,kabinowy i paliwa ,posprawdzaj czy nie ma wycieków sprawdź spalanie i czy nie bierze oleju , poza tym sprawdź działanie całej elektryki - szyby , ogrzewanie lusterek oświetlenie itp.

co do wyglądu to oczywiście kwestia gustu właściciela bezawaryjnej jazdy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym wzbudzać kontrowersji, ale zanim wydasz sporo kasy (tak, tak te wszystkie wymiany w ramach "zestawu startowego" sporo razem kosztują) pojeździj trochę, np. 1000 km żeby przekonać się czy warto inwestować (oczywiście życzę wszystkiego najlepszego)

O ile tego nie zrobiłeś to sprawdź geometrię i zbieżność, i czy nie "nikną" olej i płyn chłodzący...

Jeśli będzie ok a tego życzę to na spokojnie , w miarę finansowych możliwości najpierw rozrząd koniecznie z pompą, przy okazji płyn chłodzący, rolki osprzętu jeśli tego wymagają a reszta na spokojnie... bo jest co wymieniać

życzę powodzenia bo renaty to fajne auta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz żadnych informacji odnośnie co było wymieniane od poprzedniego właściciela to w/g mnie do zrobienia-

wymiana oleju silnikowego + filtr, wymiana filtra powietrza, filtr paliwa, sprawdzenie okładzin hamulcowych + stan tarcz hamulcowych.Sprawdzenie poziomu wszystkich płynów i obserwacja poziomu przez jakiś czas.Jeżeli chodzi o rozrzad to przy tym przebiegu powinien być już wymieniony ( pompa też), ale zawsze mozesz zobaczyć w jakim stanie są paski.Reszta wyjdzie w praniu.Szerokiej drogi :mrgreen: i radochy z jezdzenia! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rozrzad to przy tym przebiegu powinien być już wymieniony - to oczywiście załozenie czysto hipotetyczne.Powinien być wymieniony, ale czy jest?Myślę ,że wystarczy popatrzeć (dobrym okiem) i mozna stwierdzić czy był czy nie był wymieniany.Oczywiście lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie podpowiedzi co do rozdządu to sie nie pytałem czy był wymieniany

ale raczej rozrząd pójdzie na pierwszy ogien pzdr

jakie gelgi byście polecili do mojej megan bo teraz mam 13 ale troche dziwnie to wyglada :-P chciałbym coś wiekszego :mrgreen:

p.s To moje pierwsze auto :D

a da sie obnizyc to megane bez spręzyn sportowych??

jeszcze pytanko jak kolorek może być????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeżeli chodzi o rozrzad to przy tym przebiegu powinien być już wymieniony ( pompa też), ale zawsze mozesz zobaczyć w jakim stanie są paski

U mnie tez tak bylo , przebieg 112 tys km i pasek rozrzadu w swietnym stanie ale.... wolałem dmuchać na zimne i .... okazalo sie , ze wymieniony byl "tylko" pasek a rolki masakra!!! :shock: Takze radzę wymiany <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!