Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

cześć mam problem z imobilaizerem w megance, jeden z kluczyków już niezałancz, został mi tylko jeden. czy jest jakaś możliwośc usunięcia imobilaizera aby nierozlączal sterownika od silnika. z góry dziękuje za informacje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam piszecie że 400zł za zlikwidowanie imo- chyba w serwisie autoryzowanym :( . ja jak regenerowałem pompę wtryskową to dla zasady go już wyrzuciłem aby nie mieć problemów( z tego co wiem to jak ktoś by chciał sobie to zrobić osobno to biorą 80-100zł).

w dieslu wystarczy zdjąć osłonę elektrozaworu (która jest właśnie główną częścią układu) i pociągnąć do niego plus po włączeniu zapłonu który znajdziemy w kostce zasilającej immo.

 

w benzynie nie wiem jak to działa ale pewnie immo blokuje dopływ prądu do cewek lub pompki paliwa i tam należy podłączyć swoje zasilanie po wyciągnięciu układu. tak mi się wydaje ale tak jak piszę nie wiem jak to jest w benzynie ale diesla jestem pewien. dysponuje zdjęciami dla zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysponuje zdjęciami po zabiegu a całość wyglądała następująco.

bokpompyuz9.jpg

na początek tak wygląda moja pompa a pokrywy elektrozawory należy szukać tam gdzie zaznaczono na czerwono. Trzyma się ona na śrubach od mocowania bocznego i trzymają ją również śrubki z gwintem samozrywalnym.

osonaelektrozaworuiimmoqb5.jpg

tak wygląda osłona po zdjęciu -a w jej środku te bebeszki to cały immo który już nie wróci na swoje miejsce.

pompatylrb4.jpg

a na koniec tak wygląda wszystko od tyłu pompy. do elektrozaworu podłączamy przewód z pozostałej kostki od immo (plus po włączeniu zapłonu to pin środkowy)

wada jest taka że po włączeniu silnika światłem ciągłym świeci się kontrolka.tak jej działanie jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się za to zabrać ale troszkę mam obawy że mogę coś namieszać i autka nie ruszę. lepper_pl, jak u ciebie działa t u mnie też będzie musiało . W lato będę wymieniał rozrząd to pokombinuje , na razie dzięki za fotki i opisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepper_pl, pompa to jedna kwestia, ale fakt komory wstępnej lub bezpośredniego wtrysku to jeszcze inna bajka. Akurat F9Q mają wszystkie pompy boscha dokładnie te same, które są stosowane w vw (cholera nie pamiętam teraz symbolu, ale coś z liczbą 37 w nazwie chyba). Natomiast w siniku z bezpośrednim wtryskiem samo sterowanie silnikiem jest zupełnie inaczej rozwiązane, dlatego pompa i owszem jest blokowana przez immo, ale sam immo jest umieszczony w sterowniku wtrysków z tego co pamiętam. Natomiast dokładnych zależności pomiędzy sterownikiem i pompą nie znam, a nawet jakbym znał to publicznie i na forum bym tego nie napisał...bo po jaką cholerę ułatwiać robotę złodziejom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!