Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

sprowadzenie samochodu (rok 2009) z zagranicy


MIeszko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie, mam mozliwosc kupna samochodziku nowego ( z salonu rejestracja lipiec 2009 , wiec jeszcze goracy ;-) )tylko ze musze go ciagnac z angli, na angielskich tablicach ale w wersji europejskiej, nawet swiatla ma po "naszemu" wiec nic nie trzeba robic z nim.

 

tylko pytanie jak teraz wyglada proces jego rejestracji w pl?

 

samochod moze dojechac do pl na wlasnych kolkach i caly proces przerejestrowania i zakupu odbedzie sie juz w pl.

 

Ktos wie jak teraz wygladaja oplaty i caly proces rejestracji?

nadal akcyza to 3.1% wartosci samochodu (silnik 1.8l)?

 

ile kosztowalby mnie caly ten "bajzel" zwiazany ze zmiana tablic?

 

bede wdzieczny za podpowiedzi i jakies rady

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zdecydujesz to czeka cię droga przez mękę.Zaczynasz od przetłumaczenia dowodu rejestracyjnego, potem Urząd Celny i opłata akcyzy.Następnie opłata skarbowa.Z tym wszystkim do skarbówki.Nie znam szczegułów ale możesz wypełniać pismo o zwolnienie z VAT.Z tym wszystkim do Wydziału Komunikacji po drodze płacisz 500 zeta na opłatę recyklingową.Teraz to już tylko wszystko w rękach urzędnika z wydz. kom.Tymczasowy dowód ,po miesiącu stały wraz z kartą pojazdu.Co ile kosztuje to do końca nie wiem ale pare ładnych stówek przygotuj, bo bulisz za blachy za dowody rejestracyjne jakieś opłaty manipulacyjne itd.Po tym wszystkim jak dasz radę w kolejkach po urzędach staniesz się szczęśliwym posiadaczem polskich numerów rejestracyjnych.To tyle w skrócie.Powodzenia! <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki Ularem!

z Uk to wiem tylko nie wiedzialem jak to w PL jest... pogrzebale troche w internecie i tak jak mowisz to "droga przez meke"... musze zobaczyc czy to wszystko sie bedzie oplacac. dzieki za zarys co i jak!

 

a co do niemcow (qla) to zdaje mi sie ze tylko w PL'u jest tyle zachodu z papierami... zeby to sie jeszcze przekladalo na drogi :-P

 

Pozdrawiam i milego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że najlepiej będzie jak wykonasz telefon do Wydziału Komunikacj po info a potem do Urzędu Celnego.Jak trafisz na miłą panią to nawet udzieli Ci dokładnych informacji.Także życzę miłego weekendu. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIeszko,Mój węgierski kolega niedługo zjeżdza na Węgry i za krwawicę swoją zakupił nowiuśkiego fokusa, tyle tylko,że powiedział salonowi ,biorę nowego jak zrobicie przekładkę albo sprzedacie mi z kierownicą po lewej stronie.Serwis Forda zastanowił się chwilę i robią mu przekładkę.Może Renault też zechcę Tobie zrobić to samo.Zapytaj albo powiedz im tak-biorę wasze ale dawajcie mi z kiero po lewej albo róbcie przekładkę a jak nie to idę do Peugota lub Forda bo tam robią takie numery <ok> .Zobaczymy co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

MIeszko, i jak byłeś? Ja w poniedziałek idę do Vauxhalla bo rozdają samochody na 4 lata kredytu bez oprocętowania i 2 tysie zniszki za zezłomowanie starego auta zresztą jak prawie u wszystkich ale... ( może oddam moją Renie w szpony zgniatary?) to zapytam jak to jest u nich.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2k powinieneś się zmieścić. Jak ja swój kupowałem w styczniu to razem z OC mi tyle wyszło.

Ceny w Olsztynie(mam krótką pamięć więc mogę coś źle napisać)

100 tłumaczenie

500 recykling

2% od wartości samochodu w urzędzie skarbowym

200 no i papiery wozu (tablice itd)

Łącznie ok 1500 pln za samochód z 1996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!