Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opinia sprzedawcy o CB do Scenica II


Marmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu CB radia. Dzisiaj pojechałem do sklepu z radyjkami i sprzedawca powiedział mi że do sceniców nie wszystkie radia pasują ponieważ one nie mają wyprowadzonej masy(zera) na karoserii, tylko gdzieś w okolicach skrzyni biegów i nie wszystkie radia będą dobrze działać w takim aucie. Zaproponował mi jakies radyjko "Omega" ...nie pamiętam symbolu które ponoć się sprawdza w tych autach ?

 

Czy to jest prawda to co usłyszałem, czy raczej niezły kit ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmat, Też sie do niego kiedyś przymierzałem jednak zapoznając się z opiniami użytkowników postanowiłem sobie odpuścić. Zaloguj się na forum www.cb-radio.pl tam w dziale radiotelefony jest specjalny topic poświęcony "omedze". Postów wiele ale warto przeczytać całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmat, już bym tego gościa olał i się śmiał z niego.

Pewnie chcesz antenę magnesową jak tak to stawiasz ją na dachu i żadnej dodatkowej masy nie podciągniesz. Radio łączysz pod akumulator i też działa lub pewnie jak to bywa pod gniazdo zapalniczki to znów nie poszalejesz. Gość nie umiał ci powiedzieć że potrzebne jest radio z filtrami aby nie słyszeć w głośniku zakłóceń od urządzeń elektrycznych. Omega jak to omega miała już swoje czasy świetności i w wielu przypadkach okazała się awaryjna. Ja bym jednak zakupił Maxona Cm-10 (ma ASQ) lub Yosan (np. 120) a nie omegę którą gość ma na stanie i chce szybko spylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ONWE mk3 sprawdza sie doskonale antena kiedys magnes teraz lemm180 na uchwycie z obydwoma nie było problemu ze zestrojeniem

co do Omegi stycznosci nie miałem ale znając sprzedawców to podzielam zdanie lepper_pl, :gość ma na stanie i chce szybko spylić

poczytaj opinie o CB a sam znajdziesz cos dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było problemu ze zestrojeniem
Właśnie co jest ważne a zapomniałem dodać. Zestrojenie na aucie gdzie to ma pracować jest najważniejsze. Nie łap się na sztuczki że antena zestrojona z radiem czy nie wymaga strojenia. Antenę stroi się do auta i miejsca w którym pracuje i to zapewnia komfort pracy.

 

Wejdź na forum podane przez gojgien, i poczytaj bo tam znajdziesz odpowiedź. Ewentualnie stara wersja forum: http://www.cb-radio.pl/phpBB/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy raczej niezły kit ?
jak dla mnie kit gigant. Nawet nie chce mi się iść i wykręcać krańcówki z drzwi , żeby sprawdzić czy na jednym kabli ale mimo wszystko CB śmiga na dachu na magnesówce aż miło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!