Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Autowycieraczki zatrzymują się w ulewie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Czytałem już na forum parę dyskusji o zatrzymujących się wycieraczkach, ale rozmowa zwykle schodziła na temat czyszczenia mechanizmu itp. Według mnie mój problem nie jest mechaniczny, ale elektroniczny. Otóż mam automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu i zwykle kiedy pada używam tylko trybu auto i prawie nigdy nie włączam ręcznie trybu ciągłego - robi to za mnie automat. I tu pojawia się kłopot - jeśli jadę w dużym deszczu i wycieraczki pracują już na przemian w trybach ciągłych (wolnym i szybkim), zdarza się, że w pewnej chwili zwalniają i zatrzymują się całkowicie na środku szyby. Zauważyłem, że jest to zwykle w momencie, kiedy automat "zastanawia się" czy już włączyć tryb najszybszy czy jeszcze nie. Jedyne co wtedy pomaga to zatrzymanie, wyłączenie samochodu, wyjęcie karty, otwarcie drzwi kierowcy, żeby wszystko pogasło i odpalenie ponowne. Uważam, że problem nie jest w mechanice, ponieważ po takiej przygodzie zwykle ręcznie włączam tryb ciągły i wtedy mogę jechać i jechać i nic się nie dzieje.

 

To strasznie irytująca usterka, ponieważ wycieraczki zatrzymują się w najgorszym możliwym momencie - kiedy powinny pracować najszybciej. Ostatnio jechałem z przyczepą kempingową w ulewie i zdarzyła mi się taka sytuacja. Nie muszę dodawać, że zaparkowanie takim zestawem na trasie, żeby zrestartować samochód nie jest rzeczą ani łatwą ani przyjemną. Zwłaszcza gdy niewiele widać przez szybę.

 

Macie jakieś pomysły?

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z tego co napisałeś rozumiem że to dzieje się tylko w trybie AUTO a na pozostałym niezależych od czujnika wycieraczki działają OK.

Jak zdejmiesz podszybie (takjak być chciał się dostać do otworów odpływowych) to zobaczysz kable które dochodzą do silniczka wycieraczek. Ja u siebie widziałem że jak padało złączka u mnie była mokra - być może masz problemy z kontaktem. ROzepnij ją, przeczyść popsikaj KONTAKTem.

Zakadam również że twój żel w czujniku deszcze nie wysechł bo wtedy mogą się dziać cyrki choć nie powinny wycieraczki stawać - ale warto sprawdzić tak czy siak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żel kupujesz w ASO i jest to taka plastikowy okrągły pojemnik z żelem w środku - wielkości dawniejszych pudełek na paste do butów (ciut mniejsze i głębsze). Stary wyjmujesz, czyścisz DOKŁADNIE szybę w miejscu w którym żel ma kontakt i wsuwasz nowy żel. Koszt żelu w ASO około 75zl.

Pojemnik znajdziesz rozbierając plastikową obudowę lusterka przy szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i stało się. Pierwszy śnieg i wycieraczki postanowiły stanąć na dobre. Nic nie pomagało - żadne włączanie/wyłączanie. Po prostu zdechły. Na szczęście nie byłem dalego od domu i udało mi się doprowadzić samochód do garażu wycierająć ręką szybę na każdych światłach. <ok> W każdym razie prawdopodobnie stało się to, co opisał kipi - złączka zamokła, doszło do zwarcia i przepalił się bezpiecznik. Dobrze, że nie silniczek.

Niestety nie potrafiłem samodzielnie zdjąć wycieraczek, żeby dobrać się do podszybia, więc musiałem trochę wysupłać na serwis. Teraz mam wszystko przeczyszczone i mam nadzieję, że na jakiś czas będę miał z tym spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąć wycieraczki możesz łatwo - musisz jedynie zdjąć plastikowe kapselki (srednicy 1 cm) - należy je wydłubać czymś ostrym np. małeńki płaski śrubokręt albo grubsza igła bowiem one siedzą bezpośrednio na śrubach. Jak zdejmiesz te kapselki to bierzesz odpowiedni klucz i odkręcasz śruby oraz kawałki plastiku spod szybia i masz dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!