Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki przy skręcaniu kierownicy.


Rekomendowane odpowiedzi

skoro już robić to do końca żeby był spokój na jakiś czas. ta osłona jest po to żeby nie kurzył, brudził itp itd mechanizm. lepiej pozmieniać uszczelniacze. kapać na postoju nie będzie i plama też się nie zrobi bo olej jest tłoczony tylko przy kręceniu kierownicą. musiałbyś trochę pokręcić w miejscu kierownicą zeby nakapało jeżeli jest to mały wyciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam widzialem ze kolega pytal o chrobotanie u mnie to wlasnie wystepuje stosunkowo rzadko ale jest. Ten dzwiek mozna by porownac do ......jak bys wzial cienki kabel elektryczny i pojezdzil tym kablem po zaluzjach takie trrrhhhhhh no inaczej nie wiem jak to opisac mozecie jakos na to poradzic ?????A co do kierownicy u mnie tez jest lekko krzywo w lewo ale ale auto jedzie prosto jak ustawie kierownice w punkcie zero to zaczyna lekko skrecac w prawo dziwne jak moglibyscie cos poradzic bym byl bardzo wdzieczny za pomoc

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

<szukaj>

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W moim scenicu 2000 dti jest taki problem: gdy parkuję auto, czyli cofam na skręconych kołach w lewo na maxa i podczas odbijania kierownicą aby auto

<><><><><><><><><><>><><><><>

wyprostować nastepuje takie "brzdęknięcie". Jest to słyszalne po prawej stronie w okolicy koła prawego. I też zdarza się taka sytuacja (ale rzadziej) gdy

<><><><><><><><><><>><><><><>

ruszam na skręconych kołach na maxa w lewo i odbijam aby wyprostować auto i nastepuje takie brzdęknięcie. Dodam iż to zjawisko występuje tylko w tych dwóch

<><><><><><><><><><>><><><><>

przypadkach, podczas kręcenia kierownicą. Podczas normalnej jazdy na zakrętach, na łukach nic się nie dzieje.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Coś w rodzaju jakby sprężyna gdzies przeskoczyła.

<><><><><><><><><><>><><><><>

I takie jeszcze moje spostrzeżenie, teraz jak jest snieg to zjawisko niewystępuje. Wiadoma rzecz, łatwiej sie obraca kołami na śniegu niż na suchym asfalcie, małe opory.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Auto byłem sprawdzić i wszystko jest ok, żadnych luzów, rozbierali cały mcperson i jest w porządku, maglownica i drążki nie mają luzów. Oczywiście nic nie

<><><><><><><><><><>><><><><>

znaleziono, panowie mechanicy mówią że takie sytuacje sa trudne do zdiagnozowania. Mówią że można śmiało jeździć, drązki, końcówki zawieszenie nie ma żadnego

<><><><><><><><><><>><><><><>

luzu także nie ma niebezpieczeństwa.

<><><><><><><><><><>><><><><><><>[/color]

Czy ktoś miał lub ma podobną sytuację ze swoja renią to proszę o posty może cos się da ustalić.

 

Pozdrawiam.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kolego, jeśli masz taki problem co wystąpił u mnie to wymiana sprężyny załatwiła sprawę. Nikt nie mógł stwierdzić co się działo, bo wszyscy mechanicy od razu podnosili auto do góry i sprężyny się rozciągały i nie było widać defektu. Jeden przytomny mech. podszedł do auta gdy jeszcze stało na kołach, schylił się i porównał obie sprężyny. Okazało się że po tej stronie gdzie był ten dźwięk sprężyna się zmęczyła i dwa zwoje się ze sobą złączyły, po prostu jeden leżał na drugim. Optycznie auto stało równiutko i nie było pochylone. Także wystarczyła wymiana sprężyny.

Nie mam już scenica ale czasami zaglądam na forum. Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie, podepnę się do tematu, u mnie problemy z dziwnym stuknięciem na maglownicy zaczęły się po wymianie osłony maglownicy z lewej strony, od tego czasu podczas maksymalnego skręcania kół w lewo słychać pojedyncze "stuknięcie" i w czasie kręcenia w drugą stronę jest tak samo. Pojedynczy stuk tak jakby coś zahaczało o coś. Nie mam pojęcia co to może być : Mcpersony i końcówki sprawdzone, tuleje wahacza wymienione, tak samo jak gumy stabilizatora.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!