Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Carminat Guidage informe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie!

 

 

Do naszej Navi sa wiec mapy wyprodukowane przez Firme "Navteq". Wchodzac na ich strone mozna sobie zamowic odpowiednie mapy do swojego typu nawigacji. Wybranie wlasciwej odbywa sie poprzez podanie marki samochodu, jego produkcji itp. oto stronka:

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP...cmd=(none)&

 

Do kupienia jest najnowsza mapa na 9-ciu plytach za 149Euro,

problem jednak w tym, ze tam nie mozna tam dokladnie zdefiniowac jaka sie posiada (czy kolorowa czy monochromatyczna, czy SH1 czy SH2) mozna ja tylko tak zdefinowac: "Megane - Carminat Navigation Informé" wiec jak mam byc pewny czy jak ja zamowie to bedzie ona dzialala w mojej Navi.

 

moze mi tez ktos powiedziec do ktorej Navi pasuja te plytki, ktore sa tutaj do sciagniecia? (SH1 albo SH3?)

Czy jest moze tak, ze firma Navteq wypuscila plytki z mapami, ktore sa kompatibilne z wszystkimi Carminatami???

 

Wszedłem na w/w stronkę i znalazłem przekierowanie na stronę renault.navigation.com a dokładniej znalazłem mapy do LagunyIIphI czyli SH1 Najnowsze mapy SH1 tyle, że kosztuje tylko 205funtów po przeliczeniu wychodzi ponad 1000zł... Pytanie: czy nie lepiej kupić osobną nawigację, która będzie dokładniejsza, z większym kolorowym ekranem?? Osobiście gdyby złożyły się na to z 10 osób to byłbym zainteresowany, ale tak, kiedy za 250zł można mieć już sensowną nawigację z większym kolorowym wyświetlaczem to chyba nie ma sensu.

 

P.S. Czy do zmiany języka w SH1 wystarczy płytka z nawigacją czy potrzebna jest osobna z softem?

 

Pozdrawiam

 

witam,

proszę o pomoc w znalezieniu polskich map do navi carminat wiem że pewnie gdzieś na forum już podano co i jak ale przeszukałem całe i pojęcia nie mam które będą pasować do tego modelu navi:) poniżej foto żeby było łatwiej ogarnąć o co mi chodzi:)

 

2 pytanie to takie czy jest opcja również żeby gadało to po polsku :D

 

Jak widać wyświetlacz jest monochromatyczny więc może to być albo SH1 albo SH3, a ponieważ masz samochód z roku 2004 to jest to SH1, bo jak koledzy pisali wcześniej SH3 pojawiła się w 2005roku, poza tym wchodząc na w/w stronkę i podając Twój model samochodu wyskakuje SH1.

Co do polskiej gadaczki to jeżeli masz gadaczkę w innym języku to nie powinno być problemów ze zmianą języka, ale o to proponuję pytać kolegi, który chwalił się w tym temacie polską gadaczką.

 

P.S.2 Czy posiada ktoś może instrukcję obsługi do Carminat 5000(SH1) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos odpowie jaki mam model navi w lagunie II z 2002 :

HW: 0122

SW: 0182

Prd. week : 05

Year: 02

CSB SW nr: 1.82

 

Na oryginalnej plytce widniej napis CD8200333573

Wyczytalem tu na forum , ze jest wiele modeli Carminat : 5000, 6000, 8000 i inne oraz mapy w formatach sh1 i sh3. Ostatnio wgralem sh1 b27 polski ale wypluwa plytke czyli lipa. Prosze o pomoc forumowiczow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że linki i mapki do C5000 Sh1 które sa podane w tym wątku działają.

 

Mapa Polski się załadowała tylko że pokrycie jest tragiczne.

Jeżdzę w południowej części Śląskiego i mam wrażenie że mapa ma wczytane tylko drogi krajowe (czerwone) i to jeszcze jakieś stare. Nawet w miastach jak Rybnik, Mikołów czy Pszczyna. Zjazd z czerwonej i od razu "off road"

Być może duże miasta są lepiej pokryte mapami ale pozatym lipa.

 

Poprawiam się. Jeździłem ostatnio troche po Katowicach i Sosnowcu i tam faktycznie było naprawde nieźle. Szkolda że prowincje tak kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.2 Czy posiada ktoś może instrukcję obsługi do Carminat 5000(SH1) ??

 

Instrukcję obsługi udostępnia DrNO - system telematyki pokładowej opisany jest w pliku MR364MEGANE8 - pdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzie mogę znaleźć mape PL na navi w scenic 2,

po wyciągnięciu radia było napisane

 

BE7433 EC100, Becker

 

Chętnie się też dowiem jak zmusić by gadało "toto" po "naszemu" <ok>

 

Dzięki z góry za wszelką podpowiedź

 

[ Komentarz dodany przez: gojgien: 2009-05-31, 22:11 ]

za 4 minuty od rejestracji przeczytałeś cały ten temat liczący 12 stron :shock: :shock:

 

Czytałem wcześniej bez rejestracji spędziłem naprawde dużo czasu, próbowałem kilka płyt, aż w końcu szlag mnie trafił i wyciągnąłem radio i postanowiłem konkretnie zapytać.

 

Ja już nie daje rady...

Tego nawet na kursach szybkiego czytania nie uczą. Jeśli nie przeczytałeś- to przeczytaj dowiesz się co nieco na temat o który pytasz.

 

Jak już pisałem, wiele już z tego wątku próbowałem, nic nie poszło.. problem mam jak zidentyfikować jaka mapa do tego może pasować.

 

Nawet wyczytałem że jest szansa by taka mapa A28 25920 7074 R mogłą by może działać ale skąd to wziąć ?

 

Tu jakoś nie znalazłem, może jestem i ślepy.... <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przejrzalem caly temat ale nie widzialem nigdzie skad mozna sciagnac nawigacje do Renault Laguny II rocznik 2004. Nawigacja Carminat jezeli bylby ktos tak uprzejmy i podal linka skad mozna sciagniac bylbym wdzieczny.

 

Proszę doczytać w regulaminie forum o zasadach pisowni postów. Tu nie GG

U nas nie wystarczy kliknąć akceptuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam straszny problem do navigacji carminat 5000 włożyłem płytkę z mapami

wyskoczyła mi klepsydra itd... później jakaś informacja. Gdy wyskoczyła ta informacja wyłączyłem radio. Teraz całe radio wogóle niechce mi sie włączyć.

Podejrzewam że padł mi soft . Czy wiecie skąd moge ściągnąć soft do tej nawi?

Prosze o szybką odpowiedz. Z góry dziękuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że padł mi soft .

 

Nie ma takiej opcji, to nie ta linia danych, początkowe ustawienia zapisane są w EPROMie i nie da się <ok> ich skasować.

 

Proponuje wyjąć bezpiecznik od radia, odczekać z 5 min włączyć - myślę, że kolega zna KOD do swojego radia :-( .

Zasady obsługi 5000 SH1 opisane są w tym pliku, który wcześniej podałem, a udostępnia go DrNO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak późno, ale wczoraj musiałem wyjść, a dzisiaj mnie nie było cały dzień.

Bezpieczniki masz pod kierownicą u mnie jest to 2 od góry 15A, ale może być tez 4 od dołu 20A, on odłancza odbiorniki prądu razem z konsolą.

Mam nadzieję, że dałeś sobie radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!