Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wiazka fotela kierowcy do wymiany?


Rekomendowane odpowiedzi

Od razu się przyznaję, że nie mam zielonego pojęcia o motoryzacji, za to od 4,5 roku jestem bardzo zadowoloną użytkowniczką scenica 1,9.

Mieszkam troche w polsce troche we francji i otrzymuje jakby sprzeczne informacje od ASO tu i tam.

 

Od jakiegos czasu swiecila mi sie kontrolka poduszek (airbag a controler), udalam sie do ASO we francji, pogrzebali ipowiedzieli ze te typy tak czasem maja i nie ma sie czym przejmowac, a ku mojemu zadowoleniu przestalo sie swiec. i zostalam zapewniona ze poduszki sa sprawne. Teraz znowu wrocilo. W polskim ASO uprzejmy pan poinstruowal mnie, ze nawet jesli kontrolka swieci sie bez powodu to samo jej swiecenie powoduje ze poduszki nie zadzialaja w momencie uderzenia. Wystraszylam sie wiec zrobili diagnostyke, ktora wykazala nieprawidlowosci w wiazce fotela kierowcy. Mam ja wymienic. Nowa czesc w serwisie kosztuje ponad 600 PLN co jak na kawalek kabla wydaje mi sie niebotycznie drogie. Mily pan serwisant uwaza tak samo, wiec zyczliwie podal mi numer tej wiazki (7701055850) i kazal szukac albo z jakims rabatem we fr albo z rozbitego auta.

 

Pytania mam dwa:

1. czy faktycznie trzeba to wymieniac? czy to jakas typowa ustereczka i we fr ASO potrafia takie rzeczy podociskac, czy jakos tam zrobic, a u nas tak przepisowo wymiana i koniec?

2. jesli wymiana - jak znalezc te wiazke z rozbitego auta? bo na nowa w serwisie sie nie zdecyduje.

 

Dzieki wielkie za wszelka pomoc!

jadzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wygląda to tak: w tej wiązce jest po drodze kilka kostek, które po prostu lubią się rozpinać - wtedy wyskakuje błąd (przy zapalonym błędzie rzeczywiście poduszka nie zadziała). Opcje są trzy:

1. Poszukać rozpiętej kostki i ją poprawić (mnie w ASO zrobili to już dwa razy, za każdym razem nawet nieodpłatnie)

2. Wymienić całą wiązkę (kosztowna zabawa, chyba że znajdziesz wiązkę z jakiegoś rozbitka, ale gwarancji, że ta używana nie będzie się tak samo rozpinać, nie masz żadnej)

3. Wywalić wiązkę i w jej miejsce wstawić zwykłe przewody bez kostek (ogólnie rozwiązanie nie polecane, ale podobno niektórzy tak robią i są zadowoleni).

 

Osobiście polecam rozwiązanie nr 1. Nie zaszkodzi również uważać przy zmianie położenia przedniego fotela i robić to delikatnie. U mnie kostki rozpinały się za każdym razem, jak panowie w myjni odkurzali auto i przesuwali fotel do tyłu "z siłą wodospadu".

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie złącza kabli w Scenicu (francuzach?) są kiepskie. Albo śniedzieją, albo się wypinają, albo po prostu nie kontaktują. Popsikanie KONTAKTem nie zaszkodzi. Jeśli się okaże jednak że to nic nie da to sądzę że wymiana wiązki na nową będzie konieczna zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zrobisz jak chcesz ale IMO nie warto wymieniać całej wiązki bo to nie gwarantuje rozwiązania problemu (prędzej czy później on powróci bo te złącza mają to do siebie że się psują). Jedynym skutecznym i w 100% bezpiecznym rozwiązaniem jest wycięcie złączek i zlutowanie przewodów na stałe. Ważne tylko żeby zrobił to fachowiec (przed trzeba odłączyć akumulator, itd...). Rozwiązanie to ma tylko jedną wadę - po takim zabiegu nie da się łatwo zdemontować foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie!

przepraszam za chwilowa blokade tematu z mojej winy, juz sie poprawilam <ok>

Hmmm, w polskim ASO twierdza, ze probowali podociskac ale nic nie dalo wiec trzeba wymienic. Szkoda ze nie wspomnieli, ze w nowej bedzie tak samo... Czy zlutowanie, ktore radzicie, bedzie rzeczywiscie bardzo ograniczalo wyjecie fotela? w zasadzie to przez 4 lata uzytkowania auta ani razu go nie wyciagalam, ale pytam na wszelki wypadek. Moze mi to zrobic zaprzyjazniony magik od elektryki (z bardzo dobra opinia) czy musze do ASO?

W ogole to problem z wiazka wyszedl przy okazji mojej wizyty w ASO w sprawie poszukiwania zwarcia lub jakiegos podejrzanego poboru energii na wylaczonym silniku - bo mi sie aku wyladowal sie do zera w ciagu 30 (!) minut. Diagnostyka wykazala jednak, ze z tym jest wszystko znakomicie. No i korzystajac z okazji zajelam sie problemem kontrolki air bagu.

Tylko teraz znowu mi aku padl - niezwykle dziwna sprawa! zachecona Waszymi radami opisalam to w Dziale Technicznym / Elektryka, elektronika / Akumulator, alternator - moze ktos juz cos takiego przeszedl?

serdecznosci,

hedviga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam

mam ten sam problem co nasza koleżanka wyżej tylko z jednym małym wyjątkiem

u mnie palą się wszystkie kontrolki odnośnie asp esp horse service i airbaga

i z tym mam problem i kilka pytań

1. czy da się to jakoś naprawić samemu

2. czy ta wiązka wspomniana wyżej jest tylko pod siedzeniem kierowcy

 

prosiłbym o szybką odpowiedź bo te kontrolki nie daja mi żyć

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się , żona się skarży iż w aucie co jakis czas zapala się kontrolaka airbag + service. Piszecie pogrzebać w kostkach pod siedzeniem? Czy piardniecie w taśmie da się jakoś zdiagnozowac bez rozbierania połowy auta? Inna sprawa iz niedawno wymieniałem filtr klimy i grzebałem przy wyłączniku poduszki pasażera, czy idzie z wyświetlacza dośc do tego która poduszka nie styka? Sam tego nie widzialem a żona mówi poduszka i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!