Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podłączenie Halogenu Przeciwmgielnego


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie sprawa wygląda tak ze mam kabel od halogenu tylko od strony pasażera.Mogę go rozdzielic i podpiac do niego drugi halogen czy każdy musi byc podpięty osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zeid, jesteś wielki, właśnie takiego opisu potrzebowałem. Wiązkę już kupiłem teraz halogeny i przełącznik. Nawiasem mówiąć namówili mnie forumowicze.

Jeszcze raz dzięki za wytłumaczenie jak chłop krowie na rowie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

lulus81 Wiązkę kupiłem na Allegro ale trzeba sprawdzić, czy na pewno jest od megane bo scenic ma podobną tylko inne kości do lamp. U mnie niestety okazało się, że kupiłem od scenica i ostatecznie do starej wiązki dołączyłem (wsadziłem w peszel) tylko kabelki od halogenów, wpiąłem końcówki w kość zgodnie z opisem Zeid'a i hula jak wściekłe. Z tego co pamiętam wiązka kosztowała mnie 60 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osobiście zrobił bym mostek z "długich" do halogenów albo w tej kości, co to ją widac na zdjęciach Zeid'a. Trzeba by jeszcze kogoś mądrego, kto wypowie się czy nie trzeba dać większego bezpiecznika ale nie wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są 2 wyjścia. Kupujemy manetkę z przeciwmgielnymi i ewentualnie org. wiązki kabli i odtwarzamy org. instalację (nie cała oczywiście, bo UCH ciężko będzie przerobić) lub zakładamy gdzieś zupełnie osobny włącznik, przekaźnik (dla św. spokoju) i ciągniemy parę kabelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Chłopaki robił ktoś pod ph1 halogeny bo mam problem, otóż nie zgadzają mi się kolory i umiejscowienie przewodów (mam manetkę na i kontrolka się zapala)

Tak to wygląda na manualu:

manulal.th.jpg

A tak u mnie (kostka na wejściu):

umnie.th.jpg

A tak u mnie (kostka na wyjściu):

p220311142201.th.jpg

 

Dziś ciąg dalszy dochodzenia:

Kostka która była zaznaczona w manualu dzieli się na 2 części i tak:

Biała (licząc od lewej strony)

Wpiny:

3 i 7 są od świateł postojowych (niebieski przewód)

2 i 8 są od świateł krótkich ( zielony przewód)

1 i 9 są od świateł długich ( pomarańczowo-fioletowy przewód)

Gruby przewód w środku to zasilanie klaksonu.

Czarna (licząc od lewe strony)

Wpiny:

W kostce znajduje się przewód masowy, sterowanie wysokością reflektorów i halogeny.

 

To lecimy dalej instalacja w kolegi meganie (1.6 z automatem bez halogenów i podgrzewanych siedzeń ma klimę)

 

kabelki.jpg

 

U niego jak widać kabelki są... Więc czegoś tu nie rozumiem mam wszystko dokładnie to co on a nie mam w puszce tego przewodu...

 

Instalacje już zrobiłem, pozostaje zakupić drugi halogen i cieszyć się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!