Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.5 DCI się rozleciał ?


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, coś niedobrego stało się z moim Scenicem :-( ale po kolei:

w jednym z tematów o stukaniu w silniku napisałem iż po ok. 30 km od pojawienia się stuku w silniku, silnik się ,,rozleciał,, (wersja mechanika który kazał znaleźć inny silnik) jako że mam K9K 728 (100KM) a o taki trudno, to postanowiłem po kilkunastu próbach zakupu różnych silników - nie 728 - ale według sprzedających pasujących do auta, skonsultować sprawę z innym mechanikiem i tu .....................facet twierdzi iż jeśli silnik idzie odpalić mimo że ,,wali jak cepami,, to nie trzeba innego/nowego silnika tylko mini remont tańszy od wymiany.

Czy ktoś zna taki przypadek ,,walenia,, w silniku i czy facet ma racje?Co mogło się rozwalić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,odkręcił,, się wał :-( i wywaliło dziurę w bloku ( ale jak on odpalił ) :cry: , właśnie czekam na silnik, przekładka i sprzedaje.Ponieważ to moja trzecia renówka lecz BARDZO pechowa, zastanawiam się nad inną marką :-/ lub Scenikiem z 1.9 lecz i tutaj tez zdarzają się silnikowe kuchy...a właściwie to nie wiem jeszcze ,jak minie mi szok cenowy to się zastanowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zachowujecie się jak nie będę mówił kto? bo się silnik rozleciał i to już nie wiadomo co? po pierwsze nawet w bezawaryjnej toyocie to się zdarzyć może i nawet w VW - po prostu taki egzemplarz. A dla Pana co tak Toyoty chwali to powiem tak mam od 7 miesięcy nowego służbowego Avensia 2,0 benz. przebieg już ok. 30 tys. km. - od wymiany do wymiany dolewam ok. 3, 5 litra oleju - dla mnie szok. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że serwis nie widzi w tym nic złego w końcu producent przewiduje takie normy tyle, że ja mam gdzieś takie normy i takie samochody. Wszystkie auta się psują nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!