Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stozek


ematys

Rekomendowane odpowiedzi

lewy prosze o to fotka

 

Z daleka nieźle to wygląda. Troszke farba tylko odpada.

 

To tzw. flexrura. Kiedyś (na innym forum) była mania robienia z tego chwytów powietrza. Powstawało takie dynamiczne doładowanie. Rura do puszki filtra mocowana była jak u Ciebie a drugi koniec wycelowany w kierunku jazdy. Trzeba było tylko znaleźć miejsce w zderzaku na tak duży otwór. Im szybciej się jechało tym większe ciśnienie przed pprzepustnicą sie uzyskiwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.centomania.pl

Wtedy jednak to było inne forum wchodzące w skaład strony Wszystko o...

Wiele osób przerobiło tak dolot. Ja też. Testy niestety trwały krótko, bo założyłem LPG Igen, a ta jak wiadomo nie toleruje dmuchania w dolot :-D

Niemniej jednak efekt pojawiał się od ok. 80km/h

 

W zasadzie wynalazek nie jest czymś strasznie nowym. Np. oglądając wyscigi na 1/4 mili często widzi się w samochodzie wymontowaną jedną przednią lampę. Zamiast niej, jest chwyt powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wszytsko fajnie dzwięki i hałasy wygląd super ale co z minusami mowa tylko o plusach.ja osobiście przymieżałem sie do stożka i silikonowej rury dolotowej ale po opinij kumpla który fakt faktem ma BMW odradził. powiedział że stożek przyjmuje więcej powietrza co przekłada sie na większą ilość syfów które wpadają do kompry spalania. efektem końcowym było czyszczenie kolektora i jednoczesny powtór do ustawień fabrycznych (filtr powietrza). co Wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Interesuje mnie zamontowanie filtra stozkowego w megane 1,6 K7M. Zakladal ktos? Jakie maja byc dlugosci rur aby pojemnosc ukladu byla odpowiednia? czy stozki za 30,40 zl sa godne zaiteresowania? Jak taki dolot bedzie wspolpracowal z instalacja gazowa?

Wiem ze na forum sa znawcy takich tematow i z gory dziekuje za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, martwicie sie wyliczaniem pojemnosci ukladu (ja zachowalem mniej wiecej taka jak w serii) filtrami za 200zł i tego typu rzeczami... Trzeba sobie odpowiedziec na pytanie, po co zakladamy filtr. Jesli dla dzwieku/wygladu to nie potrzebne jakies super wyliczenia (oczywiscie bez przesady, bo mozna zdusic silnik), a jesli dla mocy/momentu to mozemy sobie od razu odpuscic, bo nawet najlepszy filtr i najlepiej obliczona pojemnosc ukladu NIC nie da, jesli będzie jedyna modyfikacja w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja robiłem te doloty na forum meganecoupe

 

ale ostatnio jakoś nie mam na to czasu

 

Ziolo co do twojego silnika , to jest problem , ze znaleziem optymalnego mocowania

 

rury dolotowe prawie u kazdego sprawdzone na hamownii i z efektem na plus

u jednych większe u innych mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja u siebie włożyłem stożek od tak.. żeby ładniej pod maską było, a i przynajmniej tak powyżej 3 tyś obrotów fajnie słychać zasysane powietrze :P Rurę kupiłem o średnicy 77mm a dł... hm.. nie pamiętam.. :P ale jest akurat :P

 

stożek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zamontowanie filtra stozkowego w megane 1,6 K7M. Zakladal ktos? Jakie maja byc dlugosci rur aby pojemnosc ukladu byla odpowiednia? czy stozki za 30,40 zl sa godne zaiteresowania? Jak taki dolot bedzie wspolpracowal z instalacja gazowa?

Wiem ze na forum sa znawcy takich tematow i z gory dziekuje za pomoc;)

Zdecydowanie odradzam zakładanie stożka do tego silnika i jeszcze z gazem.Gasł mi na kazdym skrzyzowaniu jak był zimny miałem ciagle kłopoty z gazem palil dużo wiecej (bo musiał w koncu jakoś wyrównać ilość powietrza z gazem) były problemy z wolnymi obrotami itp musiałem założyć ponownie zwykła obudowe i teraz jest juz OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no nareszcie uporałem się z doprowadzeniem zimnego powietrza do stożka. nie wygląda to może zbyt estetycznie, ale napewno spełnie swoje zadanie. wczoraj jak wróciłem do domciu, i zaraz po zgaszeniu silnika sprawdziłem stożek to był zimniutki jak z lodóweczki <ok>

 

s1051784gz7.th.jpg

 

s1051785tq2.th.jpg

 

s1051786ro5.th.jpg

 

w sumie to najmniej przekonany jestem do do seryjnego miejsca nawiewu, gdyż przeceż leci z tamtąd ciepłe powietrze od chłodnicy..no ale.. dlatego zrobiłem 2 dodatkowe miejsca.

 

Koszt to 20zł rura 80cm średnicy i pocięte dłonie, gdż robiłem to bez rękawiczek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!