Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stozek


ematys

Rekomendowane odpowiedzi

Zracji tego że nie mam zdolności mechanicznych i w ogóle nie tykam się przeróbek, napraw mojej megi (nie chce zepsuć) możecie mi poradzić podpowiedzieć gdzie w krakowie lub w okolicach znajdę warsztat który może mi zrobić dolot i filter stożkowy do mojej megi 96r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torek - nie obraź się, ale z zewnątrz wygląda to strasznie szpecąco.

.

 

Tylko widzisz.. w ogóle nie miałem innej wizji :roll: jako że mam halogeny to nie mam tych zaślepek, w miejsce których mógłbym puścić rurę, a zderzaka nie będę niszczył. więc wiesz.. (jeśli masz jakiś inny pomysł jak to zrobić możesz napisać a ja chętnie skorzystam i poprawie...) a jeśli chodzi o rury pod maską, to nie jestem zadowolony.. z tego że tak po rozdzierał mi sie materiał, no ale trudno.. najważniejsze że spełnie swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH!!!]

 

Wąż nie mógł by być skierowany w dół gdyż powietrze nie miało by jak wpadać. A zadanie jest tego takie, że stożek troszke inaczej pracuje, jak seryjny filtr i woli zimny nawiew powietrza, gdyż wtedy ta cała konstrukcja ma jakiś sens. Poprostu poprawia się jego praca, i nie mówie tu tylko o mocy o mocy, ale i o spalaniu, które mi w trasie minimalnie bo minimalnie ale spadło. tak na dobrą sprawę powinno się stożek odgroodzić od komory silnika jakąś blachą z uszczelką aż do maski, tak żeby w ogóle ograniczyć dochodzące do niego ciepło. ja nie odgrodziłem więc postanowiłem pomóc mu w oddychaniu ;-) stąd aż trzy rury. i to naprawdę działa gdyż stożek jest chłodny. <ok>

[nie cytujemy całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadamy :( ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH!!!]

 

ale za to jaki dźwięk <ok> powyżej 3,5tyś jest naprawdę piękny!!! Słychać jak zasysa powietrzeale w sposób tak piękny że hoho :(

No wiesz od czegoś trzeba zacząć podnoszenie tej mocy ;-)

:)

[nie cytujemy całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadamy :) ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może moje niezrozumienie wynika z mojej dziwnej dla niektórych logiki, otóż nie rozumiem po co kupować auto i próbować powiększyć jego moc - nie lepiej kupić auto z większym silnikiem? Jeśli chodzi o Megane to np. 2.0 16V, a inne autka to wiadomo, większe silniki mają. Nigdy tego nie rozumiałem i chyba nigdy nie zrozumiem, ale to taka moja mała dygresyjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torek, wystarczy że pomalujesz te rury przy zderzaku na czarno i przestaną one szpecić ten samochód bo rzeczywiście wygląda dość komicznie czarny mat i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem czy czytałeś może mój watek w dziale nasze autka, że tą megi dostałem(-liśmy) od teściów.. a że ze mnie jest nie spokojny człek więc zrobiłem narazie to co mogłem. a w planach mam już swoją wizje zmiany silnika na właśnie 2.0 16V, tyle że do tej budy , gdyż strasznie lubie sedany, a coupe... no cóż mnie akurat to nadwozie nie zbyt kręci.. poprostu sedan (każdy) ma piękną bryłę ;-)

a co do malowania, to fakt, nie wpadłem na to. w wolnej chwili tak zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh ponieważ zaczęliście rozmawiać o tym czy rura pasuje czy nie (jak dla mnie rzecz gustu ) poszperałem trochę i znalazłem to : http://sklep.tuning.pl/produkt.php?p_id=44...&d_id=95744. Zastanawiam się czy rura dolotu jest dobra, czy raczej szukać takiej prostej jak torek. Tutaj też moje pytanie do TORKA gdzie kupiłeś tą rurę dolotu to był zestaw ??

 

Unikając głosów typu stożek nic nie daje! Mówię wiem o tym i nie dlatego chcę zamontować, chcę zamontować dla własnego samopoczucie, dla dźwięku <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikając głosów typu stożek nic nie daje! Mówię wiem o tym i nie dlatego chcę zamontować, chcę zamontować dla własnego samopoczucie, dla dźwięku <ok>

 

otóż to :( :)

 

a jeśli chodzi o o ten zestaw.. hm.. to tai troszke dziwny.. ta rurka taka jakas króciutka i w ogóle.. moja ma chyba.. 55cm długości i 77mm średnicy. a kupiłem ją w warszawie na stoisku tuningowym w blue city. i sam sobie to skompletowałem. powiedziałem markę, model i na miejscu mi doradzili co będzie ok i jak zamontować. Więc myślę że lepiej żebyś u siebie w okolicy poszukał takiego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torek, możesz też wykorzystać starą obudowę z przewodu ssącego (który zdemontowałeś). Wycinasz w niej dziurę (od dołu względem orginalnego położenia) pasującą do tych dwóch wlotów w zderzaku, mocujesz ją do zderzaka a swoje rurki dopinasz do obudowy. Lepszy dolot i wygląd. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!