Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stozek


ematys

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sprobuje drazyc jeszcze temat stozka przy instalacji gazowej

do gazu to ja bym sie w stozek nie bawil, bo moze Ci gasnac samochod (jak za duzo powietrza dostanie).

A co gdyby zamontowac Blosa? Przy tym urządzonku podobno stozek nie przeszkadza , nawet pomaga <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak jeśli chodzi o blosa, kumple którzy zakładają go w sierrach 2.0 dohc chwalą to sobie. faktycznie w momencie gdy jest blos osiągi są takie jak na PB a nie którzy twierdzzą że nawet lepsze. Jedyny problrm jeśli chodzi o blosa to wystrojenie go. jak chcesz mogę podesłać Ci link do tematu o blosie z forum klubu do którego należę. jest tam sporo przydatnych info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Easy. najpierw jeździłem bez tego uszczelnienia.. ale mój mechanik powiedział że w takim układzie daje jeszcze pół roku życia silniczkowi. Więc od razu skoczyłem do norauto, poprosiłem o stary filtr, wyciąłem co trzeba i jest git. <ok>

 

[ Dodano: 2008-05-24, 20:00 ]

http://pl.youtube.com/watch?v=I6VRmvglHIU

to jest link do filmiku z pracą stożka.. niestety słabiutko słychać to gwizdanie w realu jest to o wiele bardziej słyszalne. (lepiej słuchać głośniej żeby było słychać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja sprobuje drazyc jeszcze temat stozka przy instalacji gazowej
do gazu to ja bym sie w stozek nie bawil, bo moze Ci gasnac samochod (jak za duzo powietrza dostanie).

A co gdyby zamontowac Blosa? Przy tym urządzonku podobno stozek nie przeszkadza , nawet pomaga <ok>

 

w R19 16v miałem stożek przy gazie z mieszalnikiem i nie było problemu, zresztą w zeszłym roku zakładałem kumplowi w megi 1,6 8v na gazie (też z mieszalnikiem) i nie ma problemu, a efekt hmmm akustyczny i lepsze samopoczucie właściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety słabiutko słychać to gwizdanie w realu jest to o wiele bardziej słyszalne.

Ale i tak kiepsko i nic się nie poradzi, bo taka jest budowa kolektora ssącego. W Clio III i Megi II zmienili kolektor w 1.6 i TO !! rzeczywiście gada. Może mała próbka ?

 

Masz, posłuchaj. W ogóle nie ma porównania. I nie chodzi tu o głośnośc nagrania filmiku, tylko o barwę i warkot. To pięknie warczy, u Ciebie - buczy i nic na to nie poradzisz. Oczywiście, nie ma się co przejmowac, po prostu tak już jest.

 

CLIO III na K&N'ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to to wiem, dlatego też mówiłem że tutaj "tylko" buczy. Takiego warkotu nie ma.. ale że niby co, faktycznie to tylko zasługa kolektora ssącego w clio III? ? ?

 

 

Easy, spokojnie.. to tylko na cele pokazowe... jasne że nrmalnie nie brykam tak, ale żeby nie było.. że od razu po odpaleniu tak ją katowałem.. przejechałem ponad kilometr wcześniej. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale że niby co, faktycznie to tylko zasługa kolektora ssącego w clio III? ? ?

No tak, przecież dźwięk dolotu warunkuje kolektor ssący - jego geometria, budowa, a nie stożek. Stożek to tylko kawałek filtra. Skarpetę byś założył i będzie identyko. Brzmienie daje dolot pozbawiony tłumika w postaci puszki, a nie filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam ma ktos moze pojecie jaka jest zasada dobierania stozka do silnika??i jaka jest dlugosc rury (woze sie scenicem I z motorem 2.0)czy to dziala mniej wiecej jak WinISD czyli wpisuje wszystkie parametry w program a on mi liczy??moze glupie pytane ale na rynku jest tyle dostepnych rodzajow stozkow ze o h.. jak wszedlem do sklepu tuningweg to same filtry byly na calej sciane no i zglupialem i wyszedlem z niczym :-|thx za info.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!