Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi stalowe


kammat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! wiem że do zimy jeszcze kawał czasu ,ale powoli rozglądam sę za felgami stalowymi do nowego renault megan3.Dzwoniąc dzisiaj do ASO w sprawie zakupu takich felg zaproponowano mi kosmiczna cenę 270zł za szt(felga 15 cali),może króryś z forumowiczów zna sklep iternetowy gdzie można zakupić takie felgi w rozsądnej cenie!pozdrawiam

[cytat: Jak należy pisać wiadomości (i pozostałe informacje zamieszczane na forum):

 

1. Użytkowników uprasza się o umieszczanie swoich tematów w odpowiednich działach i wpisywanie w tytule tematu rzeczowej, zwięzłej informacji, o której mowa w treści. Ogólne tytuły w stylu "problem...", "pomocy!", itp. są błędne.

za niezastosowanie się do postanowień regulaminu zostajesz ukarany :) :) post przenoszę do odpowiedniego działu] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy napewno ten rozstaw 5x114.4 bo np .na allego znalazłem oryginalne felgi w rozmiarze 16 i 17cali z rozstawem 5X108 ? przypuszczam ,że rozstaw śrub w 15-stkach jest taki sam? link do felg:http://moto.allegro.pl/item721100164_felga_renault_megane_iii.html i jeszcze jedna :http://moto.allegro.pl/item720051672_renault_megane_iii_laguna_ii_nowy_model.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem to charakterystyce technicznej nowego renault megan wszędzie pisze że tarcze mają jednakowy rozmiar tzn.przód tarcze wentylowane 280mm, nie wiem tylko jak to się ma do Twojej wersji 180TCE? może w tym modelu są większe i dlatego 15-stki nie będąpasowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Megane tarcze napewno nie są jednakowe. Widać to na pierwszy rzut oka, bez mierzenia. 15 nie pasują na pewno, bo osobiście je przymierzałem. Na tył wchodzą , a z przodu nie mieści się zacisk hamulca. Brakuje jakiś 3 mm.

 

EDIT: Dokopałem sie do danych technicznych dla wersji z silnikiem TCE180

- przód - tarcze wentylowane - 296mm

- tył - tarcze pełne - 260mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- otwór centrujący to na pewno 66,1

- rozstaw śrub 5x114,3

- wszystkie wersje oprócz 2.0 16v 180 TCE i 2.0 dci 160 FAP mają tarcze

przód 280 (tarczowe wentylowane)

tył 260 (tarczowe pełne)

- 2.0 16 180 TCE i 2.0 dCI 160 FAP mają tarcze

przód 296 (tarczowe wentylowane(

tył 260 (tarczowe pełne)

czyli do tych wersji muszą być większe felgi do pozostałych mieszczą się 15''- wiem bo do swojego kupowałem Dezent V 6,5J15'', 5x114,3, 66,1, ET 45, a poza tym w wyszukiwarce felg ALCAR można sprawdzić czy dana felga pasuje do naszych MEGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem, ze muszą być 16x6,5, a oponki 205/55 R16.

Czy wie ktoś jakie jest odsadzenie przy takich stalówkach i rozstaw śrub dla Megane III?

Pozdrawiam

 

Jak już piszesz bez pl znaków to choć innych literek nie zjadaj :!: Regulamin forum jasno mówi o zasadach pisowni na forum - zapoznaj się jednak z nim :!: Samo kliknięcie akceptacji nie wystarcza :!: Posty piszemy w odpowiednich działach a nie gdzie popadnie - przenoszę. :!: Zgodnie z regulaminem - opcja :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!