Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

skrzynia odmówiła posłuszeństwa...help


michallo

Rekomendowane odpowiedzi

cześć Forumowicze,witam serdecznie.Od miesiaca jestem szczęśliwym posiadaczem Megi 1,9 dTi '99. Juz zrobiłem nia 2,5 tys km,ale podczas ostatniej wyprawy w Polskę Renia strzeliła małego focha (mam nadzieje że "małego").Otóż najpierw zaczęło mi wybijać piątkę na luz, co było poprzedzone charakterystycznym "gwizdem",kiedy ściągałem nogę z gazu, a po przejechaniu 200 km (Bogu dzięki już przed samym domem) został mi tylko bieg trzeci i luz. Moje pytanie jest takie....O co chodzi....Jutro jestem umówiony z mechanikiem.Z tego, co miałem przyjemność poczytać na tym forum,nikt dotychczas nie miał takiej przypadłości, jak ja.Czy skrzynka jest do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci wyskakuje i nie ma zgrzytu to albo łapa ( w Wawie naprawa ok 150zł) bo raczej nie synchronizator (byłby zgrzyt), musisz jeszcze sprawdzic poduszki (w sumie 3 sztuki) rózne koszty naprawy.

 

Jesli skrzynia pada to potem odłączy kolejne biegi (po kilkudziesieci-kilkuset km) a potem wsteczny (tak byo w moim przypadku :mrgreen: )

 

naprawa; skrzynia e szrotu 750zł + przekładka (robocizna) 250zł

 

relacjonuj co sie dzieje bo jestem ciekaw Twojej usterkii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli skrzynia pada to potem odłączy kolejne biegi (po kilkudziesieci-kilkuset km) a potem wsteczny (tak byo w moim przypadku :mrgreen: )

Hej!

Faktycznie, po ok. 250 km nie wchodził już zaden bieg, oprócz trójki i luzu.Natomiast w sobotę z duszą na ramieniu wybrałem się do mechanika i na parkingo okazało się, że została już tylko trójka (znikł luz)... I co najgorsze,mechanik mnie nie przyjął.Umówiłem się więc na jutro.

 

Ale co wam powiem to wam powiem....jazda tylko na trójce przez całe miasto to niebywała przygoda... ;-)

 

Dam znać, jaka jest diagnoza

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam jak jechałem trasą AK jak mi odłączyło 5 a potem 4 i wracałem na 3ce (miałem też na szczęscie 1,2 +r) to kolega sie ździwił (nie będąc świadom) jak ja mogę jechac na szybkiej przelotówce 70km/h :lol: i blokowa ruch

 

potem zniknął r i mi dziewczyna auto z parkingu wypychała :lol: :mrgreen: zuch dziewczyna :lol:

 

powiedz mi ile ci krzyknie mechanik za wymiane skrzynii, jestem bardzo ciekaw bo mi mówili 250-700zł , zrobiłem oczywiście za 250zł i do dziś dzień jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie odzywałem się jakiś czas, ponieważ czekałem na diagnozę mechanika...I potwierdziała ona moje najgorsze obawy,o których koledzy forumowicze pisali - skrzynka do wymiany.... :cry: Otóz padło koło zębate przekładni piątego biegu. Szlag je trafił ("wyrobiło się") i jest do wymiany - koszt ok. 480 zł (cena z serwisu, bo na szrocie ciężko znaleźć). Ale mechanik mówi,ze jak padła "piątka" to wcześniej lub później będą się sypać kolejne elementy skrzyni (tzw.choinka). :evil:

Wniosek - kup lepiej ze szrotu sprawną skrzynie za ok. 800-1000 zł i będzie problem z głowy. Ale zastanawiam się,z czego to mogło wyniknąć... Z braku oleju, o który nie zadbał poprzedni właściciel, czy moze ze złego użytkowania poprzednika (ja raptem zrobiłem tym autem 2500 km).

Teoretycznie skrzynia winna być przecież najmniej awaryjnym elementem.Przecież wciąż ma smarowanie, a na dobrą sprawę,cóż tam może się dziać????

:-/ Ale, niestety - niektórzy powinni całe zycie jeździć taxi lub autobusami...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo dałes za tą naprawe...

 

w sumie 1000zł za samą skrzynię to sporo...

powiedz mi jeszcze prosze michallo czy nie miałes uszkodzaonego auta (mówię tutaj o dzwonie, albo np uszkodzeniu pod dnem pojazdu)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

auto było bite, natomiast napiszę szczerze, ze nie bardzo wiem jak bardzo...na pewno uszkodzona była prawa część przodu.pewnie miało to wpływ na skrzynke,Boje sie teraz,czy po kolei niebeda wychodzic różne sprawy.

Co do ceny skrzyni, tańszej niestety nie znalazłem - alternatywa była za 1400.

Obecna skrzynka działa całkiem całkiem. sa natomiast duze drgania drążka na czwartym biegu. Mocno trzyma piątka, jak robie redukcję z tego biegu, to musze uzyc troche siły :-D

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!