Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III Grandtour 1,5dci 105 - czy warto?


Tomeko

Rekomendowane odpowiedzi

bierz 1.4 TCE. Powoziłem takiego Scenic'a - rewelacja.
ja bym jednak poczekał.Silnik stosunkowo nowy na rynku,nie wiadomo jak długo będzie się tak rewelacyjnie jeżdzić.Jakoś mnie nie przekonują te małe silniki na dopingu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino87 Dzięki - to faktycznie dobra wiadomość, zastanawiam się cały czas. Trochę nmie przeraża co czytam na tym forum odnośnie naprawa autka - szczególnie po gwarancji. Czy w Wawie naprawde nie ma żadnego serwisu który znałby się na tych samochodach?

 

Na szczęscie mam gościa od zawieszeń we francuzach - sprawdzony, dobry, godny polecenia, prawdziwy fachowiec a nie partacz, tyle że w Ząbkach a nie w Wawie ale to akurat bez różnicy, mam też fachowca od elektryki tym razem na żoliborzu, z tego co wyczytałem jest jakis dobry serwis od spraw pomp, wtrysków itd, ale zostaje kwestia takiego ogólnego jakby coś padło np w układzie kierowniczym, cokolwiek...

 

pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeko, a czemu od razu nastawienie takie na naprawy? Te silniki są bardzo dobre, tylko trzeba lać dobre paliwo (inaczej wtryski polecą).

Każde nowe auto ma to do siebie, że młotek, przecinak i słoik musztardy nie wystarczą aby naprawić każdą przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem, zacząłem zamawiać i nagle zwątpiłem. Czy nie lepiej zrezygnować z ESP i podgrzewanych foteli, dołożyć 2700 zeta i wziąć wersje 1,9dci 130 KM???

 

Co o tym sądzicie? Czy te 25 koni czuć tak naprawde? Czy warto zrezygnowac z ESP i foteli i jeszcze dopłacić, ale brać mocniejszy silnik, czy roznica w dynamice nie jest tego warta?

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź się w salonie to sobie porównasz
100% racji. To przecież Ty będziesz nim jeździł, Ty musisz spróbować.
Różnice czuć... w spalaniu też.
nic za darmo :mrgreen:

powodzenia P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnej jakości się nie bój. Jeśli większość Twoich przejazdów jest w mieście kup 1.5, jeśli śmigasz głównie dwupasami ( bez radarów i świateł co kilometr - jak tak mam ) to kup 1.9. 1.9 będzie palił 2 litry więcej niż 1.5 ( plus 5000 zł więcej trzeba wysupłać przy zakupie ). Do mnie bardziej przemawia ekonomia niż osiągi, bo tych drugich nie mam gdzie rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Obecnej jakości się nie bój. Jeśli większość Twoich przejazdów jest w mieście kup 1.5, jeśli śmigasz głównie dwupasami ( bez radarów i świateł co kilometr - jak tak mam ) to kup 1.9. 1.9 będzie palił 2 litry więcej niż 1.5 ( plus 5000 zł więcej trzeba wysupłać przy zakupie ). Do mnie bardziej przemawia ekonomia niż osiągi, bo tych drugich nie mam gdzie rozwijać.

 

1.9 niebende palit o 2l viencej jak 1.5. Mne 1.5 srodkovo pali 5,5l po 15tkm . Autostrada 130-140 pali 6-7l. Trasy mimo miasto 5l. Vsitko bez klimatizacie. 1.9 spali maximalne o 1l viencej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam jestem tu całkiem nowy.

Do tej pory tylko raz miałem Renault i miałem go krótko [ok 8 miesięcy]

Bardzo sceptycznie podchodzę do zakupu tej marki ale jednak ekonomia robi swoje.

Celuję w silnik 1.5 dci i oprócz ekonomi tego silnika interesuje mnie jak on sobie radzi z Megane GT lub Sceniciem?

Kiedyś prowadziłem MGII GT z 1.5dci i w zasadzie nie było tak tragicznie chociaż moje Volvo V40 1.9D 102KM którym aktualnie jeżdżę dużo lepiej sobie radzi w zakresach 60-140 km/h, może na światłach jest nieco gorsze ale później jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam benzynke 1,6 co prawda w coupe... ale jedno co moge powiedziec, teraz grubo bym sie zastanowil nad tym dieslem 1.5.

 

Osiagi podobne, ale spalanie przepasc... ja jezdzac 80% po trojmiescie, czasem korki,

przy obecnych temp spalanie oscyluje wokol 10l/100km, wlasciwie to ciezko mi sie zmiescic w 10l... jak jest cieplej to 9,2-9,5l/100km.

Uwzgledniajac jeszcze to, ze trojmiejskie korki to pikus w porownaniu do tych warszawskich...

Bralbym dieselka i tyle.

 

Co do samego modelu.. no coz...

ja wybralem renault bo po prostu mi sie podoba, a grandtour to juz wogole wypas stylistyka... skoda czy kia sie chowaja...

Wnetrze... skoda jest zbyt konserwatywna (smutne wnetrze),

kia natomiast troche brzydko, uzyte materialy tez mi nie podchodza.

Ale to tylko moja opinia, jedyne co bylo na koniec brane pod uwage to fiat bravo... to mi sie naprawde podoba, wnetrze piekne... ale sylwetka renault wygrala. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam od listopada 2009 Megane GT 1.5 cDi 105 KM.

bardzo sobie chwalę samochodzik. jest dość dobrze wyposażony więc jestem zadowolony.

co do silnika to ten, który mam to absolutne minimum i wg mnie w zupełności wystarcza na poruszanie się po mieście i wokół niego. w dalszych wyprawach też już się sprawdził.

średnie spalanie mam w granicach 6.8l/100km przy spokojnej jeździe do pracy, gdzie zdarza mi się często stać w korkach w pięknym Wrocławiu. <ok>

na trasie gdzie jechały 4 osoby i zapakowany był pełny bagażnik spalał 6l/100km przy prędkości 120 km/h (tempomat).

jeżeli macie jakieś pytania to chętnie służę pomocą... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, własnie miałem okazje wypróbować moje 1,9 dci w dłuższej trasie (w tydzień 3 tyś km - głównie autostrady. I powiem że jeszcze raz ciesze sie że wybrałem ten silnik a nie 1,5. 4 osoby na pokładzie, bagażnik na opór po dach i pełen box na dachu, a samochód ze sprawnym przyspieszaniem czy dynamiką nie miał żadnych problemów. Zmiana prędkości z 80 na 140 to była czysta przyjemnosć. Fakt średnie spalanie z całego wyjazdu to 7,4, a na autobahnie przy tempomacie ustawionym na 140 średnie spalanie około 8,5 ale jakoś mi to nie przeszkadza - przyjemność z jazdy z nawiązką to rekompensowała, po za tym wydaje mi się że box zawyżał mimo wszystko spalanie. Jazdy w trybie "eco" nie próbowałem.

Tak wiec jak ktoś sobie ceni niskie spalanie wiadomo mniejszy silnik - jak ktoś woli bardziej komfortową jazde i może dopłacić na starcie niech bierze 1,9

 

pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!