Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana cięgna gazu


QTECK

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno w moim dTi wymieniałem to, nie wiem czy w twoim będzie to samo, ale jakby co to:

-odepnij z pedału gazu bloczek, jak ci się uda to przepchnij go do komory silnika, jak nie przejdzie przez otwór to odetnij bloczek

-odkręć potencjometr (dojdziesz do niego po lince, przykręcony na 2 śrubki z boku) o twórz go i rozmontuj to co jest przy wejściu do niego (takie plastiki, osłonki)

-pytanie teraz czy masz zestaw naprawczy? czyli linka którą można przyciąć na wymiar, ja taką miałem, długość przyciąłem tak jak w oryginale a jak dobrze pamiętam to z jednej strony musisz mieć bez bloczka bo nie przepchniesz przez wężyk osłaniający linkę, przy oryginale jest mniej roboty, wystarczy tylko założyć

-na koniec w przypadku zestawu naprawczego, warto ustawić całą linkę, tak żeby pedał gazu nie był za nisko czy za wysoko, dobrze jakbyś miał do tego drugą parę rąk, nogą wciskając gaz druga osoba będzie widziała jak wychyla się wahadełko w potencjometrze, spinką która jest przy wejściu do potencjometru można to regulować, tylko od razu proponuję po kombinować z spinką, w tańszych zestawach naprawczych spinka jest plastikowa a rowki na osłonce są o wiele mniejsze niż w oryginale, w wyniku tego spinka nie trzyma jak należy i przy nacisku na pedał gazu będzie przeskakiwać a co z tym idzie zmieni się położenia pedału gazu. ja u siebie mam tą plastikową spinkę i dodatkowo dołożyłem spinkę własnej roboty (kawałek pręcika szerokości rowka w którym siedzi) bo ta plastikowa nie trzymała jak należy.

Oczywiście całej tej roboty można sobie oszczędzić w przypadku oryginalnego cięgna a i mniej problemów jest z użytkowaniem :roll:

Mam nadzieję że coś pomogłem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!