Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie autem Na wstecznym.


krk777

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post więc witam wszystkich forumowiczów. Mam taki problem na wstecznym gdy ruszam trzęsie się cała buda ale tylko przez moment puszczania sprzęgła bo dalej jest o.k. I takie pytanie z mojej strony czy to może poduszki czy sprzęgło daje znać o sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja przegubów ale to też powinno dać się zauważyć przy jeździe do przodu czyli mało prawdopodobne a wariant pesymistyczny to uszkodzenie w skrzyni biegów (sypią się ząbki). A olej w skrzyni sprawdzony/wymieniony był kiedykolwiek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może być olej taki jak się stosuje w silnikach?
Od biedy może

LUDZIE LITOŚCI !!!

Znajomy w Nissanie tak zrobił, bo musiał sam wymienić olej w silniku. Wymianę miał gratis, ale był mądrzejszy i zrobił to sam. Wlał olej silnikowy do skrzyni i po 50km (słownie pięćdziesiąt kilometrów) skrzynia się rozpadła w nic. Reszty nie muszę opisywać.

I co, wleje ktoś na próbę, żeby sprawdzić czy France mają lepsze skrzynie niż Nissany? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, widzę że jednak trzeba pisać dużymi literami ;-) Napisałem co i jak kawałek dalej- dlaczego trzeba lać jaki trzeba i nie warto na tym oszczędzać i wydawało mi się to oczywiste że trzeba zmienić jeśli jest inny ale faktycznie lepiej było napisać "wymień natychmiast jak nie wiesz na 100 % co masz". Poszukaj sobie na forum tych co polecają w trybie awaryjnym (jak źle wchodzą biegi) lać ciekawsze rzeczy ;) . 50 km :mrgreen: znaczy że i na właściwym by pociągnęła niewiele więcej. Zależy oczywiście jeszcze jaki olej i jaka skrzynia. R. nie jest lepsze od N. bo to to samo dziadostwo :-P . A większość ma w czapie olej w skrzyni bo w instrukcji jest "bez wymiany"i dopiero jak coś się dzieje to larum. Ja z kolei mam znajomego co wymieniając olej nalał do pełna. Pod korek wlewu. W SILNIKU. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie pisać "może być" bo ktoś nie doczyta do końca, a później pojawiają się następne tematy, że: "ktoś gdzieś kiedyś pisał że tak zrobił albo inaczej, ale jeździł i auto zyskało na mocy". Olej do skrzyni to olej do skrzyni. Kropka. Ja nie wymieniam w skrzyni, bo producent zaleca dolewkę w razie ubytku i tego się trzymam, 16 letnie Clio śmiga bez żadnych problemów, więc ja nie będę szukał dziury w całym. Zepsuje się, trudno, wtedy zmienię :mrgreen:

Odeszliśmy od tematu, dlatego napiszę, żeby krk777 sprawdził najpierw poduszkę przy skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Dzisiaj byłem u mechaniora i nic nie wypatrzył.Poduszki i sprzęgło o.k. Być może to skrzynia siada. ;) ma jakies 180tys. przejechane i chyba ma prawo juz sie domagać jakiegoś gruntownego przeglądu.

 

[ Dodano: 2009-09-18, 00:16 ]

Jest jeszcze opcja przegubów ale to też powinno dać się zauważyć przy jeździe do przodu czyli mało prawdopodobne a wariant pesymistyczny to uszkodzenie w skrzyni biegów (sypią się ząbki). A olej w skrzyni sprawdzony/wymieniony był kiedykolwiek :mrgreen:
olej był wymieniany razem z przegubami i półośkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!