Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po odpieciu aku nie dziala radio - nie KOD :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem taki: bylem w warsztacie na wymianie paska rozrzadu, majster zauwazl przy okazji, ze tlumik koncowy jest lekko pekniety i zaproponowal, ze zespawa to migomatem jak powiedzial tak zrobil, wczesniej odpial minusowa kleme. po odpaleniu auta radio nie reaguje, wyswietlacz ciemny, nic nie dziala (radio nie dziala reszta samochodu dziala) bezpiecznika za radiem nie znalzlem, bezpieczniki w kabinie sprawdzilem, co ciekawe zauwazylem, ze przycisk wlaczania radia jest delikatnie podswietlony caly czas (widac to tylko w nocy) auto mam kilka msc i nie jestem pewny czy tak nie powinno byc. Macie jakies pomysly co z tym fantem zrobic?

 

Podkreslam: przycisk POWER swieci caly czas nawet przy wylaczonych swiatlach. Zwarlem przed chwilą podtrzymanie z zasilaniem na kostce i zapalil sie jedynie zegarek na wyswietlaczu (maly wyswietlacz) duzy wyswietlacz martwy. Dlaczego sie tak stalo? przez to spawanie? Na tym koncza sie moje mozliwosci i pozostaje mi pojechac do umiącego wiecej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podswietlony przycisk wlaczania to normalna rzecz jak masz wlaczone swiatlaa, a przy wylaczonym radiu swieci sie wlasnie tylko jeden przycisk. Wez wyciagnij radio, multimerem sprawdz napiecia to bedzie cos wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawa sie zakonczyla w dosc nieoczekiwany sposob, podlaczylem radio po tygodniowym wozeniu w bagazniku samochodu i okazalo sie ze działa, co ciekawe bylo kilkukrotnie odlaczane i podlączane przed wrzuceniem do bagaznika. Wyglada na to, ze jakis ladunek w momencie załaczania akumulatora cos zblokował. Ot ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak dobry warsztat to nie odpinają klem tylko zakładają na bieguny akumulatora tzw protektor. Jest to urządzenie chroniące instalację przed przepięciami. Biegunowość podłączenie jest obojętna i ma wielkość paczki papierosów. Koszt około 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!