Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem przy podłączaniu tuby :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów

Przejdę od razu do sedna sprawy. Mam tubę aktywną (taką za 200pln z allegro, ale na moje potrzeby wystarcza). Zakupiłem wszystkie potrzebne kable i ładnie wyprowadziłem ja od bagażnika pod radio, plus do akumulatora też jest. Nie mam kabla sterującego ale z tym poradziłem sobie mostkując wejście do zasilania. W tubie jest wejście na chinche jednak w radiu nie ma już chinchy ;) Wziołem więc kabel z chinchami podlaczylem je do tuby, drugi koniec uciąłem i podłączyłem je do kabelków z tylnych głośników które już tam były.

Problem jest następujący, gdy właczę radio i puszcze muzyke nic nie gra, ani tuba ani reszta głośników fabrycznych, zeby zaczeło wszystko grać muszę wyciągnąć w tubie chinche i ją włożyć jeszcze raz. Po tym zabiegu wszystko gra jak powinno, aż do momentu gdy trzeba zmienić płytę albo radio włączę w trym czuwania, wtedy znowu trzeba powtarzać procedure.

Czy wie ktoś co może być tego przyczyną? Ewentualnie jakiś alternatywny sposób na podłączenie tego żeby działało. Dodam że w tubie oprocz chinchy oznaczonych jako low input mam jeszcze wejście Hi input może przez nie by się dało podłaczyć to jakoś?

Dodam że mam radio Sony cdx l410.

 

To jest mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość :mrgreen:

post-19315-1253216409_thumb.jpg

post-1-1253216409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie chociaż nie jestem aż tak bardzo obeznany praktycznie ze wzmacniaczami masz dwa wyjścia:

1. Podłączyć kable od tych tylnych głośników właśnie pod to złącze HI INPUT proponował bym podłączać zgodnie z biegunami; albo

2. Spróbować zadziałać kabelkiem od wzbudzania i gdy już włączysz radio(bez włączonego wzmacniacza) spróbować podać wzbudzające zasilanie.

 

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spróbowałem podłączyć to pod Hi Input..niestety efekt jest ten sam, a dodatkowo zauważyłem ze podczas gdy radio gra przy unieruchomionym silniku (muzyka leci dobrze) i odpalam samochód, radio gaśnie na parę sekund a gdy ponownie się uruchomi tuba nagle zaczyna tak dziwnie jednostajnie buczeć ;/ żeby uciszyć ją trzeba znowu wyciągnąć i wsadzić chinche.

Już nie mam pomysłów co to może być za przyczyna....proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!