Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III Grandtour authentique 1.6 16V 100km


feltom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do zakupu Megane III kombi w najskromniejszej wersji. Czy wiecie może czy w przypadku rezygnacji z radia będę miał gotową instalację radiową? Sprzedawca upiera się, że w takiej sytuacji brak jest głośników, anteny a nawet przewodów!!! Z drugiej strony wydatek 1500PLN na radio 4x15W jest bez sensu. Myślę o zakupie radia o lepszych parametrach i tańszego od fabrycznego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając podejście ASO licz się z tym, że jak pojedziesz na jakiś przegląd i będziesz skarżył się np. na niedziałający spryskiwacz lub stuki w którejś części części samochodu. po długiej diagnozie dostaniesz odpowiedź, że to jest wina radia, bo przecież niefabryczne i czemuś to przeszkadza. ;-)

Tez uważam, że radio w cenie 1500 zł i to takie sobie jest bez sensu.

Co do instalacji, to nie mam pojęcia czy jest czy nie ma. Jest duże prawdopodobieństwo, że będzie, może nie być anteny, kabla antenowego głośników. ale kostka ISO do podłączenia radia i kabelki do głośników mogą być.

Powiem jeszcze; w firmie mamy dwa P.Partner jeden 5 osobowy, oszklony i ten ma całą instalację, brakuje tylko radia i głośników, drugi dwuosobowy Van, blaszak, ten ma tylko antenę z kablem a kosatka ISO ma tylko piny do zasilania radia, bark kabelków do głośników. Auta zostały kupione w odstępie jakiś 6-7 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feltom, najprawdopodobniej będziesz miał instalację do głośników w drzwiach i tylnych, natomiast nie będzie instalki do gwizdków w podszybiu. Głośników też nie będzie. Są kostki ISO, a do anteny będziesz potrzebował nową przejściówkę za ok 30zł, niestety nie mogę jej znaleźć na allegro, ale kupiłem ją w elektronicznym.

Niestety to nie jest 100% informacja, bo to franca i nigdy nie wiadomo co zdążą włożyć na taśmie produkcyjnej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najtańszym clio III 1.2 tce jest antena i instalacja na 6 głośników włącznie z gwizdkami. Podzwoń po kilku dealerach i pewnie coś z tego wywnioskujesz. Jak ja pytałem na ile osób homologowany jest megane III ciężarowy to raz słyszałem że na 4 a gdzie indziej, że na 5 osób. Co ważne jechałem 1.6 100KM i powiem, że to nie chce jechać. 1.2 tce byłby zdecydowanie lepszą jednostką podstawową do megane III, ale go nie oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!