Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzypiący pedał sprzęgła?


macios6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam problem.Ostatnio wymieniłem linkę sprzęgła na nową(mechanik zalecał wymienić bo gdy auto się nagrzało skrzypiało podczas naciskania sprzęgła) otóz wymieniłem owa linke na nowa a problem znów się pojawia...Auto nawet gdy jest zimne i naciska się pedał sprzęgła słychać skrzyp dochodzący z sprzęgła/skrzyni biegów w okolicach łapy sprzęgła...

Smarowałem już wd40 i pędzelkiem olejem...Jednakże to nic nie pomogło...

Dzisiaj stawiłem sie do mechanika a ten mi mówi...Że niby całe sprzęgło jest do wymiany...

Bez przesady...Skoro na starej lince mniej skrzypiało to dlaczego teraz na nowej bardziej skrzypi?

 

Chciałbym naprawić ten problem bo naprawde dla mnie to jest niewygodne tak więc powiedzcie jakie rady by coś z tym zdziałać? :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da. Skrzypi sama dźwignia w skrzyni. Ta do której przyczepiona jest linka. Trzeba odsłonić gumową uszczelkę tej dźwigni na skrzyni biegów i przesmarować smarem w spreju dźwignię i bolec, o który się zapiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nic nie da. Skrzypi sama dźwignia w skrzyni. Ta do której przyczepiona jest linka. Trzeba odsłonić gumową uszczelkę tej dźwigni na skrzyni biegów i przesmarować smarem w spreju dźwignię i bolec, o który się zapiera

Zrobiłem pomóc pomogło już nie skrzypi z tamtego miejsca ale jeszcze coś mi skrzypi a raczej wibruje jak naciskam pedał sprzęgłą (gdzie przesmarować?) troszeczke wyciąłem wygłuszenia gdzie idzie w kabinie linka ze sprzęgła bo linka się o to zapierdała.....tak więc gdzie przesmarować?

 

 

A drugie pytanko strasznie ciężko chodzi mi pedał sprzęgła czego to może być objawa?Tylko niemówcie że sprzęgło siękończy bo nie ślizga mi sie itd :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!