Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to samo - zapchany otwór do odprowadzania wody z komory akumulatora. Jest on pod bezpiecznikami obok akumulatora po stronir błotnika prawego. Możesz zobaczyć go jak zdejmiesz nadkole przedniego koła (nie jest to konieczne). Od razu sprawdź lewą stronę, bo u mnie też było zapchane, ale mam klimę i musiałem zdejmować nadkole, bo z góry nie idzie dojść. Powodzenia.

 

[ Dodano: 2009-09-28, 14:26 ]

Tak na marginesie to akumulator, bezpiecznik (przekaźniki) i wtyczki od silnika nawiewów są narazone na działanie wody. Żadna przyjemność. Mogli to lepiej wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewody podszybia? czy masz na myśli ten wężyk co idzie za nadkolem i wylatuje nim woda z komory akumulatora?? On nie jest zapchany. A tak wogóle którędy ta woda dostaje się do środka skoro komora akumulatora jest oddzielona od wnętrza? Nie pojmuje tego. Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim żeby woda dostawała się do środka a jeździłem o wiele starszymi autami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stoi woda pod wycieraczką to sprawdź wyciągnij wycieraczkę wyjmij tą "tapicerkę podłogi'' - nie wiem jak to sie fachowo nazywa, wysusz i zajrzyj z latarka gdzie jest zaciek , gdzie jest mokre i zobaczysz którędy cieknie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do Robak. Witam. W komorze akumulatora zakleiłem dziury, którymi jak przypuszczam woda dostawała się do wnętrza. Czy możesz mi podpowiedzieć, czy ten przerdzewiały otwór (przez który widać nadkole) na moim zdjęciu to ten otwór odprowadzający wodę z komory? Z góry dziękuję

Już wiem, że ten przerdzewiały otwór mam zostawić. Pozdrawiam

post-21372-1258402607_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też miałem tam dziury. tylko tych koło nadkola nie kleiłem niech sobie tam woda leci. Ja miałem jeszcze dziury bardziej w prawo tak pod silnikiem od wycieraczek i tam było widać piankę i te załatałem i już nie nachodzi. wysuszyłem i spokój nareszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Powracam do tematu mokrych dywaników, bo wkońcu miałem czas i zabrałem się za ten mokry problem. Tak więc odchyliłem tapicerkę (tą spod nóg) i wyciągnąłem spod niej gąbkę wygłuszającą, częściowo wycinając (w całości nie da się wyciągnąć z przodu, z tyłu ładnie wychodzi w całości). Gąbka oczywiście była przesiąknięta wodą i wogóle jest w opłakanym stanie (popękana itp) a teraz suszy się. Zostawiłem samochód na deszczu, następnie sprawdziłem czy dziury pod akumulatorem, które zakleiłem jesienią nie puszczają wody. Jest ok sucho ;). Niestety podczas obserwacji ujawnił się nowy przeciek tym razem po stronie kierowcy z lewej strony pod kierownicą :-( . Zabrakło mi jednak czasu, aby dokładnie się temu przyjrzeć. Zanim to uczynię chcę zapytać czy Ktoś miał u siebie przeciek po lewej stronie. Może ułatwi mi to poszukiwania. Za pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!