Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cewki zapołonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam megankę 1,4 16V z 2000 roku. Padły mi dwie cewki zapłonowe DENSO. W warsztacie założono mi jakieś zamienniki (szara góra cewki). Po 2 miesiącach zamienniki padły, przy okazji zwarcie uszkodziło przyrządy kontrolne. Inny mechanik, znalazł problem, udało mu się zdobyc dwie uzywki Denso (dodam ze na nowych cewkach Beru meganka nawet nie dychła). I teraz pytanie. Czy mozna gdzieś zdobyc nowe cewki Denso? Ew jakie inne mozna spróbować, bo najchętniej wymieniłbym wszystkie 4 na nowe. Moze też wie ktoś czemu na zachwalanych Beru moj samochód nawet nie spróbował odpalic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz słysze, żeby Denso padło. Osobiście moje mają 10 lat i 126 000 przebiegu. Skoro zaraz inne poleciały a do tego na Beru ani nie drgnęła to mysle , że problem jest głębszy i przy okazji niszczy cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe nie wiem, ale używki też mogę polecić, sam SAGEMY wymieniałem właśnie na używane DENSO. Kupowałem na allegro, płaciłem po 50złszt, teraz widzę, że sporo staniały np.:

http://allegro.pl/item745379127_denso_cewk...ane_scenic.html

 

[ Dodano: 2009-09-23, 21:12 ]

Znajomy też miał swego czasu problemy, z cewkami, problem był po stronie komputera i napięcia jakie podawał na cewki było za niskie - też na dwa kanały

Może tu jest podobnie, jest za niskie napięcie a cewka jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też padły dwie Denso po 8 latach około 100.000 przebiegu użytkowania wymieniłem na Beru i wszystko gra,ale dwie nadal mam orginały Denso.Beru do mojego motorka koszt nowej w sklepie 120zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Poczytałem trochę o cewkach na forum. Dużo pisze się o Sagemach, że "padają". Kilka ładnych lat jeżdżę już na owych, może czas je wymienić? Napiszcie proszę jakie są objawy psującej się lub popsutej cewki. Niedawno mierzyłem rezystancję cewek 0,8Ω i 9,4kΩ. Jeżeli wymiana wpłynie pozytywnie na osiągi to chętnie wymienię. Niedawno (akurat po wymianie świec) zauważyłem, że z rury wydechowej co jakiś czas tak jakby "pyrka". Czy to może wina cewek? Za wszelkie sugestie będę wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!