Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odpowietrzanie ukladu chlodzenia


Rekomendowane odpowiedzi

odkręć korek od zbiorniczka wyrównawczego, ogrzewanie na max, dmuchawa na max, i przez 5 minut trzymaj silnik na 2500 obrotów, aż sie włączy wentylator i późnij daj mu z 10 minut żeby sobie pochodził na wolnych obrotach. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak nagrzewnica !!! Kilka razy płukałem i dmuchałem sprężonym powietrzem starą nagrzewnice i niby był przepływ, a po kilku minutach przestawała grzać i w aucie zimno. Nagrzewnica nowa to koszt ok 120 pln i w aucie ciepełko <ok>:idea::idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie. Wielkie mrozy dosięgły moją Renię. RS 2003 16V. Wyjazd do pracy - totolotek. Zadziała wentylator? Zadziałał....ale co z tego jak nie leci ciepłe powietrze (wskaźnik temp wskazuje że jest ok) A z wylotów leci letnie powietrze (nawet po przejechaniu 15 km.)

Zdarza się przypadłość, że wentylator ma kaprycha i w ogóle nie zadziała - wtedy prawą łapką skrobanko szyby wewnątrz pojazdu i "jadziem" z żoną jak w Bojowym Wozie Piechoty. "Krzycz jak pieszy będzie na przejściu" - mówię do żony!:):)

Panowie pomocy co z tym fantem zrobić - czytałem posty odnośnie "odpowietrzenia nagrzewnicy" - ale nic to nie wnosi - może mało "kumający" jestem. Odkręć, przeczyść, zakręć i będzie ok. Proszę krok po kroku opisać mi jak to zrobić? Najlepiej jak jakiś "forumowicz" jest z Bydgoszczy i postarałby mi się to naprawić - oczywiście nie za free - jakiś tam schłodzony sześciopaczek czeka:):):) Adres mailowy w razie "cóś" to [email protected].

Pozdr i thanks!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam u mnie też jest podobny problem nie mam ogrzewania na postoju wielokrotnie odpowietrzałem układ i to samo wymieniłem już pompę wody,nagrzewnice termostat i to samo jest na dla wentylator się nie załącza przewody idące do nagrzewnicy wlot jest ciepły a powrót letni Nie mogę sobie poradzić z tym samochodem pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam problem, odpowietrzałem nagrzewnice chyba 15 razy :P za każdym razem wychodziło powietrze z odpowietrznika, co się okazało miałem walniętą uszczelke głowicy i to zaraz koło przystawki z termostatem biło powietrze w układ i mi go zapowietrzało :P na dniach zamontuje głowice i będę wiedziałczy to przez uszczelkę zapowietrzał mi się układ :P oby tak ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie zakladm nowego, walnę tu. <ok>

Znalazłem na tym forum wpis jakiegoś użytkownika namawiający do podnoszenia auta podczas odpowietrzania. Wlaściwie do najachania na skarpę jedną stroną auta. Lewą? Podejrzewam, ze ma miec to związek z przemieszczaniem się ewentualnego pęcherza w chłodnicy.

Ma to jakikolwiek sens? :unsure:

Dodam, że w chłodnicy nie mam odpowietrznika, na wężu do nagrzewnicy już odpowietrzałem. :tyty:

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!