Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki a fabryczne radio.


Szosti

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, mam Megane z 2001 roku. Radio jakie fabryka dała i chciałbym wymienić głosniki. W związku z tym mam kilka pytań.

Po pierwsze zaznaczę, że nie chodzi mi o jakąś rewelacyjną jakość dźwięku ale chciałbym przynajmniej usunąć trzeszczenie przy pierwszym lepszym basie. Słyszałem, że bez dobrego radia nawet lepsze głośniki mi nie pomogą i tu też rodzi się moje pytanie. Czy warto zmieniać głośniki bez wymiany radia ?

Co więcej zastanawiają mnie te głośniczki w desce rozdzielczej. Z tego co znalazłem na allegro ludzie mówią na nie "gwizdki". Zauważyłem, że jeden z nich od strony pasażera niesamowicie trzeszczy. Czy takie głośniki również można gdzieś kupić lepsze ? Czy one są dopasowane do modelu czy są dość uniwersalne ?

 

Przeglądałem już forum i patrzyłem tak mniej więcej co proponują użytkownicy, ale byłbym wdzięczny gdyby ktoś polecił mi jakieś głośniki do radia fabrycznego w dobrej cenie (do 200zł) <ok> Chodzi oczywiście o głośniki w drzwiach :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można wymienić, ale najpierw sprawdź czy przypadkiem to nie radio szwankuje. Podłącz sobie jakieś inne głośniki np od wieży z domu jeśli nie są za duże i sprawdź czy na nich nie trzeszczy. Jeśli chodzi o wymianę głośników to masz naprawdę duży wybór tylko sprawdź dokładnie rozmiar jaki tam się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z głośniczkami wysoko tonowymi ? Czy pasować będą każde czy muszą być pod pasowane pod model. Bo widziałem całe zestawy razem z głośnikami wysoko tonowymi. Najgorsze jest to, ze jeden taki właśnie mi się chyba zepsuł bo strasznie trzeszczy.

 

edit.

 

A właśnie, i jeszcze jedno. Jeżeli kupie nowe radio to jest możliwość operowania nim tym pilotem przy kierownicy ? I czy wyświetlacz też może być tam gdzie w wypadku standardowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno do sterowanie jak i wyświetlacz jest do zrobienia, ale dwa warunki:

1. Radio które zamontujesz musi mieć wyjście na starowanie fabryczne oraz zewnętrzny wyświetlacz.

2. Aby połączyć radio ze sterowaniem oraz wyświetlaczem w obu przypadkach są potrzebne są interfejsy, których zdobycie czasami jest nie lada gratką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!