Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Padła skrzynia ;(


kondrad9871

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

całkiem niedawno stałem się posiadaczem Renatki Cabrio z 2.0 litrowym 16 zaworowym serduszkiem ze 150 galopującymi konikami pod maską z 1997 roku.

Jest to druga Megi w moim domu, gdyż od dwóch lat jestem też szczęśliwym posiadaczem całkowicie bezawaryjnej Megi Coupe 1.6e 8V również z 1997 roku.

Ale do rzeczy....

Przed wczoraj rano władowałem się do mojego Cabrio w celu dostania się do sklepu - do którego też się dostałem, lecz niestety już nie wróciłem o własnych siłach (tzn. siłach Megi).

Staję na krzyżówce, patrze w lewo, w prawo i znów w lewo, droga wolna, wbijam jeden, sprzęgło w górę i......nic <ok> Ot tak po prostu, bez żadnych wcześniejszych objawów, zgrzytów, pisków itp. coś się posypało... Sprzęgło chodzi normalnie, biegi też wchodzą jak wcześniej, ale samochodzik nie wykazuje najmniejszej reakcji na wrzucenie jakiegokolwiek biegu (silnik oczywiście chodzi bez zarzutu).

Mam nadzieję że w tym tygodniu uda mi się odholować mój świeży nabytek do mechanika, ale mimo to proszę o radę - gdzie szukać przyczyny tej tragedii???

Będę wdzięczny za każde sensowne porady.

Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź <ok>

Linka na pewno nie jest nigdzie przyblokowana, sprzęgło pracuje "normalnie" tzn. tak jak przed awarią....

Po wnikliwym przejrzeniu części forum mam cichą nadzieję, że przyczyną mojego nieszczęścia jest to ten tak popularny "seger" trzymający lewą półoś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

wtam:) kolega ma chyba racje ze to mogl pojsc niestety popularny seger z lewej strony:| mi wlasnie tez poszedl i mam z nim problem:( bo co chwile wyskakuje mi przy skrecie i nie wiem jak go zablokowac zeby nie wyskakiwal:(<czerwona> bezradny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

A więc kolego Wafell, ja uporałem się z problemem przykręcając na ten pierdzielony seger taką niby nakładkę, wyprofilowaną uprzednio u tokarza co by trochę wchodziła w to miejsce w którym znajduję się sprawca naszych cierpień - mechanik nawiercił 3 otwory, wkręcił 3 śruby - udało się to zrobić bez wyjmowania skrzyni - i już od ponad 4 miesięcy "butuję" sobie ile dusza zabraknie, i dalej śmigam <czerwona>

Niestety, jest to jedyne, nie biorąc pod uwagę wymiany skrzyni, długotrwałe rozwiązanie tego problemu - zanim zdecydowałem się na ten krok to wymieniałem seger 3 razy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Kolege Kondrad9871 :)

 

Dzieki Wielkie za dorade bo mi sie ona przydala:) <czerwona> wlasnie mam Megii rozebrana i jutro ma mi to tokarz dorabiac i bedziemy zakladac:) ale dobrze bo Tokarz powiedzial ze zrobi mi to bez wyciagania skrzynii:) jeszcze raz dzieki za dorade i podrawiam:)

 

ps: mam nadzieje ze teraz bedzie mozna poszalec :mrgreen: ;) :mrgreen: ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy tu po to, aby sobie pomagać, no nie <czerwona>

Powodzenia życzę i do zobaczenia w przyszłości.

(Ps. mam nadzieję że mimo wszystko kupiłeś sobie nowy seger - oryginalny w salonie Renault kosztuje 49,00 zł, także nie ma tragedii, a zawsze to ciut bezpieczniej)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo Megii juz zrobiona:):) kupilem nowy seger tak jak mowisz 49zl ale pozniej sie okazalo ze Tokarz powiedzial ze zrobi mi to bez segera itp wiec narazie jezdze bez segera na 4 mocnych srubach:) i autko smiga tak jak trzeba:)<czerwona>;) heh;D no mam nadzieje ze do przyszlosci...kondrad9871 ;-) ja bede w Tym roku na ogolnym zlocie Meganek MIKORZYN 2010:):mrgreen:;);):mrgreen: mam nadzieje ze tez tam zawitasz:> Pozdrawiam kondrad9871

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!