Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

siostra chce kupić


janusz35

Rekomendowane odpowiedzi

siostra chce zmienic samochód ( z CC sportinga jak ktos byłby zainteresowany to jest do sprzedania) Poniewaz drugie dzieciątko w drodze padłao na scenica co muslicie o tym:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10144205

lub

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=c9885218

ten drugi jest pwenie "do opłat" ale pewności nie mam bo jeszcze nie dzwoniłem

A może ktoś wie o scenicu tak do ok.10tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego rdza zaczęła już męczyć i to na poważnie, przy błotniku po otwarciu drzwi kierowcy. Poza tym chyba ok, ale ten próg trzeba robić już, o ile nie jest już za późno.

Drugi bardziej mi się podoba. Mechanicznie to już phII, silnik 16 zaworowy itd. Ładny z zewnątrz, dobre wyposażenie. Z tyłu ma elektryczne szyby, więc przy małych dzieciach dobre rozwiązanie (można zablokować otwieranie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednego zdjęcia trudno cokolwiek powiedzieć <ok>

Zwieszenie 89% :shock: Nowe auta nie zawsze osiągają taki wynik.

Mimo wszystko bym obejrzał tą 16-zaworówkę, miejscowość ta sama. Jeżeli auto ma być zagazowane to lepiej wybrać silnik 8 zaworowy bo instalka będzie tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten drugi

- wymieniana kierownica, były czteroramienne

- wymienione zegary, były z wersji przed liftem (takie jak w tym pierwszym)

- wymieniony przedni zderzak, powinien być tak pomalowany jak tylny, a nie cały czarny

- zastanawiam się dlaczego klapka paliwa jest taka "wpadnięta"

- chyba coś było robione z maską, albo tak widać na zdjęciu, ale ma inny odcień

- listy dachowe jakieś takie odstające, chyba były zdejmowane, po co?

 

Ja bym oglądnął tego drugiego, mimo wszystko. Obawiam się jednak, że coś tam z przodem było robione.

Mam dokładnie taki sam tylko ciemnoczerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wymieniana kierownica, były czteroramienne

- wymienione zegary, były z wersji przed liftem (takie jak w tym pierwszym)

P_r_z_e_m_o, jesteś pewien? To jest model przejściowy i w nim kierownica i liczniki już powinny być z phII?

Ze zderzakiem dałem ciała, nie zauważyłem :roll:

A listwy to chyba standard, u mnie też odstają i nawet w lato z nimi walczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z 1999- kierownica i zegary takie właśnie są-koleżanak z pracy na własnie 1999 i ma kierownicę i deske jak phII (nie na tylko zamykanego schowka"lodówki")- ale jest pweien minus to samochód od "handlarza" mimo wszystko mam pewne obawy.

Natomiast ten z allegro-"krajowy" ale rok 1997 -jak zima popuści to bede ogladał w realu a na razie pogadam z gościem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, tak jestem pewien. W końcu ja mam przejściówkę Phi/PhII.

Naszukałem się, jakie to auto i co ma w sobie. Więc wiem. Co do kierownicy i zegarów, bardzo nie będę się upierał. Mój jest z marca 99, ten może być z połowy roku, przed samym wprowadzeniem PhII i być może producent coś tam wykombinował. Widziałem natomiast w realu takie właśnie modele Kalenido i wszystkie miały 4-roramienną kierownicę. Zderzaki pomalowane w kolorze nadwozia. Z tyłu czarne są tylko te elementy pod światłami. Z przodu czarny jest tylko pas na wysokości tablicy rejestracyjnej.

Sam środek wygląda dokładnie jak w moim, to samo wyposażenie.

Proponuję sprawdzić początek VIN powinien być JA04

Ta wersja powinna mieć manualną klimę, wszystkie szyby elektryczne, 4 poduchy; kierowcy, pasażera i w każdym przednim siedzeniu, elektryczne i podgrzewane lusterka, silnik oczywiście 1,6/V16 (K4M700) 107KM, ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 poduchy; kierowcy, pasażera i w każdym przednim siedzeniu,

wg przedniej szyby są 4 poduchy <ok>

Kaleido ma jeszcze tapicerkę w kolorze nadwozia - cecha charakterystyczna.

Tez nie będę się spierał o to auto bo z Renówkami nigdy nic nie wiadomo, a tu mamy do czynienia z przejściówką, więc tylko VIN nam pomoże :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto ma być zagazowane to lepiej wybrać silnik 8 zaworowy bo instalka będzie tańsza.

 

i tu się nie zgodzę, sam mam 8V i muszę mieć sekwencję ponieważ mam silnik na wielopunktowym wtrysku paliwa... (koszt 2200-2500zł), przez to nie założyłem, nie wiem jaki rodzaj wtrysku jest w 1.6

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allien18, Miałem dokładnie identyczny silnik. Nie dość że wielopunkt, to jeszcze plastikowy kolektor.

W 1.6 jest też wielopunkt, ale kolektor jest aluminiowy, dlatego ludzie pchają do tego silnika instalki jakie popadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=780368868

wczoraj ogladałem go na żywo- gość zarzeka się, że nie malowany nawet ja swoim mało wprawnym okiem rozpoznałem, ze tylna klapa i tylne błotniki na 100% były ponownie lakierowane (podłoga bagaznika ok, więc raczej nie był to duży dzwon) Ale za to lewe tylnie drzwi i błotnik tylny mocno przerysowane do gołej blachi i ładnie "zakonserwowane" rdzą-cytat:"teściona mi wjechała -nic nie robie zeby nie było ze malowane". Ale ogólnie nadwozie ujdzie jak na 1997r. Silnik: 1,6 90KM, 8 zaworów + instalacja gazowa tzw. IIgen. (z silniczkiem krokowym sterującym dawką gazu)- nie gasnie na wolnych. Ale silnik jest dość mocno (moim zdanie oraz "lekko spocony"( zdaniem sprzedającego) zlany olejem- mokra jest cała lewa strona (tam gdzie pasek rozrzadu) z przodu- olej ładnie spływa po bloku; z boku- zaolejona osłona rozrządu i z tyłu- zaolejony alternator i wszystko ponizej - gośc twierdzi ze nie ubywa oleju nawet 1mm (w co przy takim wycieku jest mało realne). Nie wiem czy to z uszczelni klawiatury, czy uszczelnienia rozrządu. Kolejna sprawa silnikowa to układ wydechowy - podobno uszczelka między kolektorem a rurą -ciężko powiedzieć, bo jest to osłonięte, może też być uszczelka pod kolektorem (co jest gorsze w naprawie bo wiadomo jak "łatwo " kreci się śruby od kolektora). Samochód ma coś koło 180kilka tys km ale mimo że jest krajowy nie ma ksiazki serwisowej. To tyle

 

PS. Gośc rzeczywiście ma wydruk z diagnostyki i przyczepność koła przedniego lewego to 89% ale już prawego 67% (tył coś podobnie) rozwiazanie zagadki- gośc wazy jakieś na oko min. 120 kg i w czasie badanie siedział za kierownicą. Dlatego myślę że z takim obciążeniem nawet bez amortyzarorów same sprężyny pokazały by min. 60%. to tak na marginesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!