Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak sprawdzic EGR


waldek42

Rekomendowane odpowiedzi

może to być dla silnika wielkim ciosem w plecy jeśli chodzi o jego żywotność.
a dokładnie to o co kolego chodzi?Przeciez Egr służy tylko jako filtr spalin.waldek42, Twój scenik jest ph1 czy ph2?Jeżeli ph1 to nie powinien wyskakiwac błąd,chyba,że zawór sie nie domyka przed odpięciem wtyczki.W takim przypadku pozostaje zaślepienie albo wymiana(regeneracja) na nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr nie filtruje spalin - to nie jest filtr. Egr powoduje recyrkulację spalin tzn. spaliny zamiast wychodzić poprzez tłumik na zewnątrz wracają spowrotem poprzez EGR gdzie są mieszane ze świeżym powietrzem, do silnika gdzie następuje ich ponowne spalenie i dzięki temu zmniejsza to zanieczyszczenia jakie emituje wasz silnik. Ekolodzy się cieszą, a silnik się muli bo tak naprawdę zasysając spaliny się dusi zamiast pracować (jak w czasach kiedy to nie było EGRów) na czystym świeżym powietrzu.

Przy okazji recyrkulacji niedopalona sadza którą zawiera powietrze z silnika osadza się na EGRku. Jak jest jej już zbyt dużo silnik traci moc bo się dusi (jeszcze bardziej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr nie filtruje spalin - to nie jest filtr.
masz w 100% racje.Napisalem,że filtr tylko tak poglądowo,nie zaglądałem wcześniej do Wikpedii ;)

W każdym razie auto bez EGR powinno noralnie pracować,jest to pokłon producentów aut w stronę ekologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch linków nic nie wynika. Macie ciekawy filmik, nie po polsku ale można pooglądać. To samo chce zrobić, w weekend odrysuje szablonik, ciężko będzie bo tam jest strasznie ciasno ale może się uda.

oto filmik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie rozważam każdy pomysł ale wszystko rozbija się o komputer i alarmy.

Zaślepienie, odpięcie nie eliminuje, przynajmniej w moim przypadku, wyświetlania błędu.

Mam ph1. Wywaliłem zawór jeszcze raz i jest zamknięty.

Chyba jednak dostanę po kieszeni :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek42, no to chyba w 1.5dCi jest inaczej.W 1.9dCi (ph1)zaślepienie,odpięcie nie regeneruje błędów na wyświetlaczu.Zerknij na tego linka http://www.allegro.pl/item777620049_orygin..._5_1_9_dci.html

zajmują sie regeneracją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek42, jak odpiołeś egr to wyskoczył błąd. A mam pytanie, jak go wpiołeś to błąd zniknął??czy świeci się nadal??bo chciałem spróbować odpiąć, ale boje się że zostanie mi błąd, będę musiał później kasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!