Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

19Urban94

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?

Recommended Posts

Witam.

Mam zapytanie czego używacie do pielęgnowania swoich renault.. (chodzi mi o płyny do mycia, woski..) <ok>

tak samo płyn z woskiem ;)

głownie nadaje połysk

A chroni jakoś przed kwaśnym deszczem.? ;P

Bo jak ja napastuje dokłądnie całe auto to jak po dwóch dniach jak jest kurz, błoto w okolicach kół to wystarczy ze przejade mokrą szmatką i jest ok.. Zabezpiecza też lakier, przed porysowaniem.. Niewspomne, że jest niezastąpiony jako płyn który dokładnie nabłyszcza szyby i usuwa smugi - tylko to trzeba robić nową szmatką..:-P

Ja używam mleczka z woskiem PRESTONE. Dla mnie super bo nie tylko dobrze woskuje ale zmywa kropki asfaltu a autko białe:D

Czernidło użyłem 1 raz i przeklinałem sprawe bo to zabawa straszna zeby nie wyjechać na karoserie. Teraz używam sprayu do odświeżania plastików i naprawdę się sprawdza. Ładnie błyszczą i faktycznie wydobywa czerń choć nie czerni ich. Psikasz na plastik i rozprowadzasz gąbeczką.

Ja mam pytanie czy ktoś z Was używa do samochodu srodku Amway Silicone Glaze ? Słyszałem od znajomego że jego qmpel używa i jest okrótnie zadowolony - nie trzeba polerować tylko przecierasz szmatką i po sprawie. Czynność tą powtarza raz na 2 miechy - generalnie zależy od deszczy jakie padają i jak szybko zmywają tą powierzchnię.

ja czernidła używałem ale to strata czasu, efekt na 2 dni :-P

Ja uzywam dokładnie czegoś takiego.. beztytuudk3.jpg

Teraz kolega polecił zeby kapka oleju przejechać po listwach - ponoć działa..

Ja do woskowania używam Ice Sythecitc ( czy jakoś tak) Kupiłem w Norauto i nie było to tanie- chyba 45 zeta. Ale efekt na czarnym lakierze jest super- Ma fajny połysk i przede wszystkim zostaje na samochodzie przez wiele myć ( widzę po kroplach wody) Można mazać plastiki i też jest duża różnica. Bardzo łatwo się nakłada i szybko poleruje. Jedna wada jest taka, że odpada kolejne mycie przy pomocy samego karchera i tym podobnych- bez gąbki robi się mleko na lakierze. Polecam- środek bardzo wydajny, ale na jasnych lakierach efekt jest dużo mniej widoczny. Ale to raczej cecha jasnych kolorów

Coś takiego

http://allegro.pl/item777583841_turtle_wax...lka_gratis.html

Ja pastując całe auto pastą autopolitura i obserwując auto jak pada deszcz widze, że na dachu i masce są takie krople duże - fajnie to wygląda gdy u mnie na karoserii są duże krople a u innych plamy.. ;)

EDIT:

Ale na sezon 2010 będę musiał kupić coś innego.. Chyba bez sensu pastować auto co tydzień .. Potrzebuje cos w stylu 1 pastowanie - 5 myć.. Polecicie coś.?

Ale na sezon 2010 będę musiał kupić coś innego.. Chyba bez sensu pastować auto co tydzień .. Potrzebuje cos w stylu 1 pastowanie - 5 myć.. Polecicie coś.?

To może wypróbuj to, o czym wcześniej pisałem. Spokojnie powinno wystarczyć na pięć myć