Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Megi98, jesli ci to wystarczy to o.k.

Czyte to to auto nie jest, już tu z jednym forumowiczem się spierałem co do czystości auta nigdy nie czyszczonego z przyspojonych do lakieru brudów, po samym tylko umyciu.

Jesli przygotowałbyś dobrze powierzchnie a potem zabezpieczyła efekt dobrej klasy woskiem to spokój byś miała nie na 2 tygodnie tylko na jakieś ... 3 miesiące :-)

Oczywiście pod warunkiem mycia nadwozia szamponem o neutralnym ph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nik, ale kto mówi o wosku który się miałby trzymać nawet 3miesiące :-) Chłopie toż to szampon z Intermarche a w nim wosk zawarty to taka ściema 50/50 ;-) Grunt że czysta fura jest, nie ma zacieków i ja jako właściciel jestem zadowolona :-) Ci którzy uważają że jest brudne to krzyżyk na drogę, mnie to tam dynda bo każdy ma swoje zdanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie pomóżcie. w ostatni weekend byłem na majówce i koleżanki wpadły na pomysł żeby sobie robić wianki z tych żółtych kwiatków (ponad 20 lat a dalej dzieci) no i niestety jedna położyła ten wianek na masce mojej megi. z tych kwiatów wyleciał jakiś sok który w połączeniu z temperaturą zasechł. wczoraj byłem na myjni i nie zeszło :evil: czy mogę to zmyć np benzyną albo innym rozpuszczalnikiem czy taki środek zaszkodzi lakierowi? jakieś pomysły jak się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostanie jakiś ślad (plama) po kwiatach to spoleruj pasta tempo i po sprawie.

Tak poza konkursem to powinieneś zatrudnić dziewczyny do mycia auta - niech wiedzą że nie jest to takie proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nawiązując do tematu wątku:

Płukanie: woda z węża

Mycie: woda z purem

Płukanie 2: woda z węża

Mycie 2: woda z octem

Płukanie 3: woda z węża

Szmata do wycierania na sucho.

Metoda na zewnętrzne plastyki : olej silnikowy na ściereczkę i przecieram ( efekt taki sam jak w przypadku plaka , jednak o wiele trwalszy)

Metoda na wnętrze : woda z purem + sucha tetra od córeczki ( oczywiście do córeczki już nie wraca) :-)

Tapicerki nie prałem więc nie wypowiadam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś z Was może kosmetyki do pielęgnacji samochodu od użytkowniczki Allegro o nicku __HANIA__ ? Rzekomo są to oryginalne kosmetyki Renault z Francji - ciekaw jestem jak jest z ich skutecznością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravil, Kiedyś próbowalem plakiem i po kilku km plastiki wyglądały strasznie :evil: ,dlatego dziwi mnie że do oleju nic sie nie przykleja.Teraz używam odpowiednich środków do plastików i jest ok :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!