Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Co do pielęgnowania podwozia to koleś który to robił (robi na codzień swojemu autku) to chyba mu się nudzi. Pięknie to wygląda - robi wrażenie niesamowite aż grzech takim autem wyjechać na ulice. Tylko ilu jest takich ludzi jak on... toż to garstka jak audiofile...

 

Jedna sprawa - ja muszę swoje reflektory wypolerować jak ten koleś z tego Mondka!!!

http://www.detailingworld.co.uk/forum/show...2340&page=5

 

Ktokolwiek wie czego sprawdzonego użyć i co potrzeba do tego proszę na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kipi i Nik widze że jesteście lekko zakręceni na punkcie pucowania aut: ) Ja tam wolę ryby łowić. Mam pytanko jeśli możecie pomóc mój drugi bolid ma stary lakier ( kółeczka od myjni ryski mnóstwo rysek) oraz to co mnie najbardziej boli czyli przytarty lakier na dachu . Dach był zakurzony i teść podczas ładowania na relingi kartonu z ikei, położył go na dachu i przesunoł. Efekt :mrgreen: zamatowiony pas , który wyglada jakby ktoś przejechał drobnoziarnistym papierem ściernym. Możecie coś podpowiedzieć czy da się to zagłaskać bez pomocy lakiernika? Rysy nie sa głębokie takie jak od myjki samochodowej ino jest ich tysiące obok siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kipi, PW w sprawie polerowania reflektorów poszło :mrgreen:

 

Obiboc, myslę że lakiernik nie bedzie tu potrzebny (z tego co piszesz wydaje suieże są to delikatne ryski i tylko zmatowienia lakieru). Proponuję uzyć lekko sciernego cleanera np. SwirlX z oferty Meguiars. Ale wczęśniej porządnie umyć samochód i oczyścić lakier glinką.

Po użyciu cleanera można położyć Deep Crystal Polish od Meguiars aby lakier odzyskał połysk i głebię koloru i dopiero tak uzyskany efekt zabezpieczyć woskiem.

Oczywiście można użyć też kosmetyków innych firm np. Swisswax czy Zymol lub Chemical Guys, ale celowo podaję przykład Meguiars, bo są one dość przystępne cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nik, wypisałeś wyżej swoje produkty...

A co powiesz na taki zestawik.? Warto w ogóle inwestować.?

Nadają się do Car Detailingu.?

 

- Szampon

moje_auto_szampon_b.jpg

 

- Do szyb

826167122

 

- Zderzaki

454791d27819f53d.jpg

 

- Opony

817144075

 

- Wosk

816996855

 

- Regeneracja lakieru

sonax_zestaw_premium_class_regenerator_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19Urban94, z braku laku i kit dobry, jak to sie mówi :mrgreen:

O szamponie słyszałem że podobno jest nawet niezły :P co do produktów PLAK ja bym nie ryzykował :P Nie mam o tej firmie dobrej opinii. Jeśli juz chcesz coś z tańszej pólki to proponuje produkty takich firm budżetowych jak Sonax, Nigrin czy Turtle Wax.

Z Nigrina polecam zwłaszcze dressing do opon - ładnie utrzymuje efekt wet look na oponie. Z Sonaxa z linii Premium też mozna coś ciekawego wybrać, ale jego ceny zbliżają się niebezpiecznie do cen kosmetyków lepszych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do do mycia szyb, lusterek polecam parowar. Żaden środek nie daje takiego efektu. Szyby czyste aż do bólu. Do tej pory preparatu używane do tego celu pozostawiały jednak smugi. Za 100zl można kupić parowar który nie tylko do samochodu się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z matowymi środkami do kokpitu? Możecie coś polecić...

Spróbuj tego: http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=299

 

Co do prania tapicerki, to radziłbym jednak oddać samochód w ręce kogoś kto zna się na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!