Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co roczny przegląd vs lampy tylnie lexus styl


PatrykGDA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam.

Mam pytanko.

Wkurzyłem sie dzis okropnie gdy byłem na przeglądzie.

Koles który podglądał mi auto przyczepił się moich lexusów z tyłu, a dokładniej plastiku z którego został wykonany...czarodziej jakis czy cos, ze niedotykając ich powiedział ze jest to inny plastik niz ten z seryjnych lamp.

Powiedział ze homologacja E11 która jest na lexusas jech dla picu.

 

I dodatkowo przyczepił się diód-postojówek w przednich lampach, białych, stwierdził ze są fioletowe (!!).

 

Mógłbym Was prosić o jakies sensowne wyjasnienie jego zarzutów? Są słuszne?

Bo on jakos nieumiał sie obronić.

Ale przegląd podpisał...powiedział ze za rok nie pusci z tymi lampami =/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mnie trafiłeś na jakiegoś zgreda, który się nudził i musiał sobie pogadać.Gdyby naprawdę się uparł to by tobie nie dał przeglądu (tyle że dla niego to strata kasiory) Generalnie w kazdym aucie miałem zmienione lampy przednie czy tylne i nigdy nikt się nie czepiał na przeglądach.

Jeżeli chodzi o diody w postajach to niestety się z nim zgadzam,bo to samoróbki jakieś wstawiłeś? Światło musi być białe, każde inne jest złe i z tym nie wygrasz. Nawet często się czepiają (również psiaki) do tzw "zimnej bieli" święcacej lekko niebiesko jak się na nie patrzy ale dają białe światło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PatrykGDA, zauważyłem że w Gdańsku na przeglądach ogólnie bardzo lubią się czepiać, rok temu mi zwracał uwagę że mam wyblakłe kierunki z tyłu, jak dla mnie światło było pomarańczowe, po roku nic na to nie powiedział ;)

 

A tak z czytstej ciekawości gdzie byłeś na przeglądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody w postojówkach są kupione ze sklepu elektronicznego i fakt świecą białym zimnym...ale nie fioletowym!!

I jeszcze pytanie. Gadał cos ze te lampy-kupiłem je na allegro...niemają atestów, a homologacja wybita dla picu.

Jak dla mnie to koles lubi seryjne auta bez żadnego tuningu.

 

Macie jakie parafki prawne, żeby mi sie nieczepiał za rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby mi sie nieczepiał za rok?

Jak będzie robił ludziom problemy, to za rok już go tam nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 2009-10-22, 09:16 ]

Gadał cos ze te lampy-kupiłem je na allegro...niemają atestów, a homologacja wybita dla picu.

 

Tu pan diagnosta miał rację że to wszystko jest jeden wielki pic większość tych lamp "tjuningowych" ;) z allegro ma homologację wziętą z kosmosu. Ale jeśli na kloszu chińczyk w miarę poprawnie umieścił homologację to diagnosta nie powinien się czepiać dla niego ważny jest znaczek E... a nie jakość plastiku lub wykonania. Może się doczepić do tego jeśli miałbyś matowe klosze na lampach przednich czy tylnych.

 

 

Macie jakie parafki prawne, żeby mi sie nieczepiał za rok?

 

Niestety nie ma, chyba że kupisz lampy znanych producentów hella, valeo.....

o ile takie produkują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PatrykGDA,

Znam ten ból, policjant kiedyś tez mi powiedział ze moje postojówki świecą na niebiesko ... choć było to 100% białe światło, bez żadnej poświaty(diody były w oprawkach z nadrukiem homologacji) . Po tym jak mu pokazałem czym się różni biały od niebieskiego ( pokazałem mu palcem licznik w którym były założone niebieskie ;)) zmieszany stwierdził ze białe też nie mogą być, a mają być zółte ! o zgrozo!.

Powiedziałem że wymienię na najbliższej stacji i na samym powiedzeniu się skończyło.

 

PatrykGDA napisał/a:

Macie jakie parafki prawne, żeby mi sie nieczepiał za rok?

 

A co do tego pytania to jak dla mnie jeżeli jest wybita homologacja na kloszu to może naskoczyć ci na piękne warzywo jakim jest kalafior. Jeżeli ma podejrzenie ze homologacja jest "podrabiana" powinien poinformować odpowiednie służby o tym ze firma "xyz" produkuje lampy z fałszywą homologacją.Po nitce do kłębka najpierw importer takich lamp dostanie zakaz sprzedaży takich lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tico0, E11 jest ładnie widocznie wybita i nawet strzałka odpowiednia jest ;)

 

To jak z tym jest? Homologacje jest nieważna i liczy sie tylko atest? Wogole jak ten atest wygląda?

 

Postojówki zmienie, bo znalazłem do nich zastosowanie jako podswitlenie do bagażnika...ale tylnych lamp niezmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ;) u mnie tez diagnosta sie przyczepil ze mam niebieskie postojowki w AE, wyjelem diode (postojowke) przy diagnoscie i pokazalem ze jest biala a ze led tak ma to oslupial i powiedzial ze ok,

 

w zeszlym roku chcieli mi zabrac dowod za to ze AE ma kierunek po wewnetrznej a nie po zewnetrznej jak w ORI ze homologacja auta jest zmieniona..... ja policjanta wymialem powiedzialem ze to zamiennik ma homologacje E11 i dziekuje, to sie do gasnicy przyczepili;P ALe byla aktualna ;) takze zalezy na jaka bladz trafisz:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie wszystko co nie hella to chinczyk, a z homologacją to był taki patent (na forum golfa o tym pistali ?), że HongKong kiedys był kolonia brytyjska no i miał prawo angielskie wiec dostali E;) no i te E tak klepią do dziś nasi żółci bracia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak co do diód w postojówkach....mój diagnosta upierał się abym pokazał mi żarówkę. a że mam diodę to mu niepokazałem ;D chyba bardzo lubi seryjne auta.

 

Troche czytałem na temat tych homologacji i wyczatałem, ze jak jest E to jest wszystko ok i w naszym pięknie zawiniętym prawami państwie, moge jeździć z takimi lampami. A Tu taki jeden starszy pan burzy mi całą teorie że potrzebny atest.

 

Wracajac..Atest i Homologacja to inne sprawy? Jak wygląda ten atest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci pokaże atest na sworznie nie ori albo alusy nie ori a może najtańsze wycieraczki nie ori? Niech się nie bawi takie rzeczy bo wymogów zgodności z Briefem to jeszcze u nas nie ma.

 

A tak w temacie, nie wiem co widzicie w lexusach, mi się te lampy nijak nie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego PatrykuGDA nie sądzę, żeby w Gdańsku była jedna stacja diagnostyczna i jesteś na nią skazany. Ja gdy trafiłem na podobną (wybrzydzający diagnosta) zmieniłem stację i po problemie. Już ładnych kilka (a może i kilkanaście) lat jeżdżę do innej stacji, gdzie pracują normalni diagności. Pozdrawiam i namawiam do zmiany stacji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!