Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuk w tyle przy skręcaniu.


miikolajj

Rekomendowane odpowiedzi

Megi 1,6 96r.

Witam.

Problem pojawił się niedawno a mianowicie: Gdy jadę i przy obojętnie jakiej prędkości i w obojętnie jakim kierunku był nie zaczoł skręcać to mi coś z tyłu stuka tak jakby w tylnym zawieszeniu.. lub w bagażniku ale bagażnik mam pusty a zapasówka mocno się trzyma na miejscu. Pojawia się to gdy skręce dosyć ostro tak by utrzymać się na swoim pasie bo jak pojadę łagodniej ( wjeżdżając na pas przeciwległy ) to się to nie dzieje. Byłem u mechanika ale przyspawał i dał nowe obejmy na tłumik bo był obluzowany, pozatym nic nie stwierdził mówiąc że wszytko mam w porządku, jednakże problem nie zniknoł.

Więc co to może być?

 

 

 

Byłęm na stacji kontroli wyszarpał mi autkiem i nic nie stwierdził kompletnie nic mówi że jest wszytsko w jaknajlepszym porządku.

Zasugerował że może koła albo opony, ale opony dziś zmieniane i nic to nie dało..

Koła .. hmm ostatnio wymieniałem łożyska przód i tył lewe... czy może to coś??

 

 

Hmmm przestało stukać jak mnie wytrząsł a zaczęło skrzypieć... Jakieś pomysły dlaczego??

 

 

Proszę o przeniesienie tematu do działu mechanika Megane I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym stukaniem. Jak jest sucho to nie styka i nie zależy jaka jest temperatura. Jak jest wilgotno stuknie, puknie raz, albo dwa i przestaje stukać. Na szarpakach nic nie widać. (dwa razy byłem) Opinia jes taka, że tuleje są do wymiany, ale wg mechanika nie natychmiast. Tak jakby to stukanie powodowało ułożenie się jakiegoś elementu. Ciekawe jest to, że przejeżdżając przez próg zwalniający, na pierwszym się odezwie, a na drugim już nie. Albo odwrotnie :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, napewno trzeba na szarpaki podjechać. I sprawdzić amortyzatory.

U znajomego w Pandzie przyczyną dziwnego stukania był całkowicie rozbity amortyzator do którego dostała się woda (nie pytajcie jak) i czasami było ok (nie tłukło) a momentami wydawało się że za chwilę coś odpadnie.

Co prawda Fiat to nie Renault ale być może dolegliwość ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam rozwiązanie mojego problemu. Mianowicie:

 

Przy wymianie łożysk kół lewej strony mechanik odgioł sobie osłone przy tłumiku i skończąc robotę jej nie dogił spowrotem... bo nie i już.

 

Byłem na szaprakach i nic mi nie powiedział a w związku z tym że w pon jadę na przegląd pojechałem tam jescze raz ( skoro robią za friko), zeby mi sprawdził amorki i... sprawdził... 87% przód 84 i 83% tył mówi no nie ma możliwości ale tak pztry na te amorki ... a lewy jakby obtarty. w kanale był to złapa z tył auto uwiesił się na nim i amor się ugioł a ta osłone tłumika cyk o niego otarła i jak popuścił auto to z powrotem 2 raz także podczas jazdy to brzmiało takie tyk tyk.... i po problemie odgioł mi ją a ja pojechałem do mechanika to mam następną robotę u niego za friko:P heh;) także sprawdźcie u siebie jak coś moża akurat to;) i 400zł w kieszeni za amorki które chciałem wymienić:mrgreen: ha! pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!