Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megi gaśnie po właczeniu jakiegokolwiek urzą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

:shock:

Wczoraj po odpaleniu autka i próbie otwarcia okna sterowanego elektrycznie zaświeciła sie lampka sygnalizyjąca awarię układu elektronicznego i zgasnął silnik. Po kolejnych próbach autko zachowywało się tak samo, czyli gdy właczałem kierunkowskaz czy światła mijania.

Czy któś spotkał sie z podobną usterką?

Proszę o wszelkie sugestie.

Dodam że podczas tych prób jakby autko oszalało - przeładowywał się zamek centralny, a z okolic deski rozdzielczej (tak to odbierałem) dochodziło jakby brzęczenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to pomoże: zapaliłem auto - otworzyłem szybę auto zgasło, kontrolka immobilaizera zaczęła migać więc zamknąłem i otworzyłem centralny(tykanie z lewej strony kierownicy), odpaliłem ruszam włączyłem kierunek - auto zgasło. W między czasie przypomniałem sobie ,że poprzedniego dnia ściągałem minusową klemę tak więc poprawiłem jej mocowanie i po kłopocie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, że wiem już co jest przyczyną awarii. Po przyjrzeniu się co dzieje się pod maską w momencie włączenia elektryki zobaczyłem dymek wydobywający się ze skrzynki bezpiecznikowej znajdującej się obok akumulatora. Kiedy ją otwarłem i spróbowałem wyjąć bezpiecznik został mi on w ręku ale bez jednej jego nóżki, która utknęła w gnieździe bezpiecznikowym. Próba wyciągnięcia nie dała rezultatu. Teraz jestem w trakcie sciągania używanej skrzynki. Mam nadzieje, że po wymianie będzie już wszystko OK.

 

dzięki za podpowiedzi!!!

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-05-25, 12:32 ]

Witam ponownie,

 

i po problemie - wymiana skrzynki bezpiecznikowej głównej znajdującej się przy akumulatorze oraz bezpieczników załatwiło sprawę.

Meganka hula jak pszczółka.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!