Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Blokowanie tylnych drzwi


rkarolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problemik, mam w autku ustawioną automatyczną blokadę drzwi po ruszeniu, i wszystko fajnie ale jak sie zatrzemam to pasażerowie z tyłu nie mogą otworzyć drzwi, co z tym zrobić?

Da się tak ustawić CZ aby działała blokada, ale wszyscy mogli otwierać drzwi?

 

Pozdrawiam

 

PS. autko to oczywiście M II GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko przednie szyby elektryczne, wiec nie mam guzika blokady tylnych drzwi, a co do automatycznej blokady, to podoba mi sie ten pomysł, pewnie jak nie da się tego inaczej zrobić to ją wyłącze ale fajnie by było mieć jedno i drugie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no to wygląda mi na to że mój skrótk wprowadził was w błąd :mrgreen:

GT to Grandtour (nie wiedziałem że był jakis model GT :lol:)

 

PS. zmieniłem już info w profilu żeby więcej nie wprowadzać zamieszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem

 

a tak swoją drogą to ta elektryczna blokada jest lekko wkurzająca :-(

albo zapominam jej włączyć po ruszeniu i synuś zaczyna jeźdźić szybką przy 120/h albo zapominam jej wyłączyć i żona wysiąść nie może po zatrzymaniu.

Optymalnie by było zrobić tak jak ma większość samochodów - wyłączyć z tyłu same szyby i zablokować mechanicznie możliwość otwierania od środka wybranych drzwi (tak miałem w oplu i sprawdzało się to wyśmienicie). Może ma ktoś jakiś pomysł na podobne rozwiązanie w megii? Na pocieszenie mogę tylko dodać, że w naszym drugim reno (clio II 1.2 16V 3D) również nie ma tego problemu ;-) (to taki żart ofkors :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde nikt nie wie jak odblokować te nieszczęsne tylne drzwii??

 

Sprawdziłem jeszcze że to nie tyle kwestia automatycznej blokady, co ogólnie CZ, w momencie zablokowania drzwii w jakikolwiek sposób (pilote, przyciskiem na konsoli, automatycznie po ruszeniu) nie ma możliwości otwarcia drzwi tylnych od wewnątrz.

 

Może mam uszkodzony układ CZ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej (jak w profilu) starszej, ale też kombi mogę blokować przyciskiem- elektrycznie, ale również mogę zablokować na stałe mechanicznie- taka mała wajcha dostępna w okolicy zamka przy otworzonych drzwiach.

rkarolek może taki patent masz u siebie. Stosowane to było w różnych markach. Sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mała wajcha dostępna w okolicy zamka przy otworzonych drzwiach.

 

dokladnie, jest to zabezpieczenie przed dziecmi i z tego co pamietam jest to patent uniwersalny we wszystkich samochodach (nawet w fiacie 125 byl),a co do automatycznego zamykania drzwi to ja nie polecem bo przez o wysiadaja szybko silowniki u mnie jeden juz padl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodziło o ten nieszczęsny przełącznik na drzwiach (a swoją drogą to mogli napisać kilka słów na jego temat w instrukcji :mrgreen:), byłem akurat u dealera i wyjaśnił mi o co w tym biega :lol:

takie małe a ile nerwów może człowiekowi popsuć :lol:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!