Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

praca wycieraczek , przygasające światła


mcgregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam grand scenica 1,9 dci (130) rok 2006 jest to mój drugi grand poprzednigo mi skradziono (odjechał w nocy - więc uwaga łatwo je ukraść) z poprzednim nie miałem żadnych problemów ten dosłownie " wybiera jaja "

 

pierwszy temat jaki chciałem poruszyć to wycieraczki (oczywiście jestem po wymianie czujnika i smarowaniu mechanizmu) a problem polega na tym że w czasie pracy czasami zatrzymują się w dowolnym miejscu i trzeba odczekać jakieś 2 min aby zaczęły znowu działć oraz gdy zostawie dźwignię wycieraczek na pierwszym położeniu (praca na czujniku) i wyłącze samochód następnego dnia wsiadam odpalam a wycieraczki machają mi na dzień dobry ! wiem że tak nie powinno być ponieważ w pierwszym moim aucie aby wycieraczki zaczęły działac trzeba było przełączyć dźwignie na wyłączonie a potem spowrotem na pierwsze położenie i działały !! zapobiega to między inny zerwaniu gumek wycieraczek gdy są przymarżnięte do szyby lub spaleniu silniczka wycieraczek ! oczywiście serwis renault nie ma nic do powiedzenia na ten temat i chcą wymienić połowę elektroniki - podejrzewacie za jakie pieniądze :-)

 

drugi temat to przygasające światła (pisze razem bo może to ma jakiś związek z wycieraczkami ?

gdy auto pracuje na wolnych obrotach nagle słyszę charakterystyczne pyknięcie ciche jednorazowe strzelanie wydobywające się spod deski rozdzielczej po lewej stronie ma to bezpośredni związek z spadkiem napięcia ponieważ światła w momęcie pyknięcia przygasają a następnie natężenie światła wraca do normalnego aż do następnego pyknięcia.

mam wrażenie że dzieję się to gdy silnik jest jeszcze zimny ale to może być złudne

 

jeżeli macie coś do napisanie na te tematy proszę o pomoc i sugestie CO ROBIĆ !!!

pozdrawiam wszystkich użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za jakie pieniądze chcieli naprawić te wycieraczki? Myślę czy to nie jest problem ewentualnego wgranoia nowego softu do kompa? ma to samo ale tylko okresowo, czasami działa o'k więc to nie jest jakaś całkowita awaria ale jakiś błąd? Na wiosnę pomknę do dobrego elektryka samochodowego (z różnych aso do niego jeżdzą - nawet z merca :-) ), jest podobno rewelacyjny i niedrogi- jak coś będe wiedział to dam znać... pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się że odpowiedziałeś - oczywiście ja szacunkowo chciałem się dowiedzieć o koszt naprawy tak naprawdę to w serwisie nie znają przyczyny i najchętniej wymieniliby wszystkie sterowniki jeden pod maską z lewej strony około 1100 zł oraz ten centralny sterujący zamkiem i całą resztą jakieś 1600 + robocizna programowanie kart itd - niestety nie potrafią określić który, - po podłączneniu do komputera wszystko jest ok nie wyskakują żadne błędy tak więc wolę już jeździć i mieć nadzię że wycieraczki nie zatrzymają się w czasie ulewy na zakrtęcie przy 160 km/h :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!