Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenic II i przyczepa kempingowa...


123

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w związku z tym iż od prawie 3 lat jestem szczęśliwym posiadaczem kempingu Hobby :-) (masa 700/1000kg - jedna oś) kilka / kilkanascie wypadów w sezonie na jakies weekendy (200-300km )w tym raz nad morze (700km) :-)

 

do tej pory jeździłem z przyczepą "niemcami" ...Golf 4 TDI 90 PS, Mercedes C 220 95PS i to sie sprawdziło zarówno jesli chodzi o spalanie jak i trwałość aut a także komfort podróżowania oraz ceny części ... :-)

jednak mam ochotę na coś młodszego, większego, bezpieczniejszego i lepiej wyposażonego..... :-)

skłaniamy się do Scenica 2 w wersji grand..... :-)

chciałbym na niego przeznaczyć ok 30 tyś....oczywiście bliższy memu sercu jako "ciągacz" ze względu na moment jest diesel.... raczej 1.9 (120 lub 130 PS) :-) niż 1.5 (105 PS) :-) ...

 

....jednak mam obawy czy renault to dobry pomysł na holownik.... :-|

wiadomo, że nie katuje auta bo jadąc z "ogonkiem" i dziećmi mam wyobraźnię i odpowiedzialność i nie ciągam przecież "cycepy" na codzień.... ale kilka pytań do znawców tematu

 

1) czy konstrukcja zawieszenia tylnego jest w miarę trwała i jak z cenami części

2) czy wszystkie diesle miały koło dwumasowe

3) czy wszystkie diesle miały filtr cząstek FAP jakże modny u franzuzów

4) jak wpinamy wiązkę elektryczną haka (czy istnieje jakiś moduł czy na tzw "żywca")

5) czy dużo roboty z montażem haka....

6) I PRZERAŻA MNIE DOSTĘP do osprzętu pod maską...

(wiem że nie kupuje ise auta aby go naprawiać, ale tej maski to chyba nie warto otwierać ;) bo i tam nic nie widać)

 

 

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

123, temat opisujący to zagadnienie już istnieje. Jako, że piszesz w dziale z poradami przed zakupem to temat zostawiam, tu możesz przeczytać co już napisano: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=13451

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

....jednak mam obawy czy renault to dobry pomysł na holownik.... :-|

wiadomo, że nie katuje auta bo jadąc z "ogonkiem" i dziećmi mam wyobraźnię i odpowiedzialność i nie ciągam przecież "cycepy" na codzień.... ale kilka pytań do znawców tematu

Co drugi sprowadzany scenic ma hak (lub miał jak mój :-) ), więc statystycznie masz odpowiedź. Myślę, że z silnikiem 1.9 dCi 120KM to bez problemu, ale z 1.5dCi zwłaszcza słabszą wersją lub Grandem to z przyczepa może być gorzej.

witam

1) czy konstrukcja zawieszenia tylnego jest w miarę trwała i jak z cenami części

2) czy wszystkie diesle miały koło dwumasowe

3) czy wszystkie diesle miały filtr cząstek FAP jakże modny u franzuzów

4) jak wpinamy wiązkę elektryczną haka (czy istnieje jakiś moduł czy na tzw "żywca")

5) czy dużo roboty z montażem haka....

6) I PRZERAŻA MNIE DOSTĘP do osprzętu pod maską...

(wiem że nie kupuje ise auta aby go naprawiać, ale tej maski to chyba nie warto otwierać :-) bo i tam nic nie widać)

Ad. 1

Zawieszenie to nie jest problem w Scenicu - jest bardzo klasyczne: wleczone, belka skrętna i sprężyny.

Ad. 2 dCi tak, ale przy wymianie można wstawić zamiennik klasyczny (dużo taniej i problemów nie ma)

Ad. 3 nie wszystkie, na pewno 2.0 dCI po lifcie (2006)

Ad. 4 wpina się po wiązkę tylnego reflektora

Ad. 5 niedużo - trzeba zdjąć tylny zderzak (lampy), pod zderzakiem jest belka która się odkręca i na jej miejsce montuje hak. Pod mocowaniami belki są otwory w które wsuwa się mocowania haka i przykręca je w bagażniku przy kole zapasowym. Podobnie w GS.

Ad. 6 Niestety z dostępem jest fatalnie. Zresztą we wszystkich autach tego typu. Scenik jest na płycie podłogowej Megane, czyli taką nadmuchana wersją. A już w Megan dostęp jest słaby więc co tu mówić o SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!