Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę scenica


renoamator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję swojego pierwszego samochodu, wybór po wielu godzinach przeglądania ofert, forów internetowych i kliku wizytach w komisach padł na Scenic'a.

 

Bardzo proszę o ocenę tych dwóch Scenic'ów:

 

http://www.motoallegro.pl/item829697824_sc...an_oplaony.html

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-6-16v-p...-C10801600.html

 

Czy może ktoś już może oglądał te auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 1. Dość ładny. Lakier trudny do utrzymania - ryski i inne niedoskonałości są na nim dobrze widoczne. Pełnej elektryki nie ma, bo z tyłu szyby na korbkę. Moc to 98 KM, a pod maską ktoś zapomniał założyć poprawnie obejmy na przewody intercoolera. Nie ma komputera pokładowego, a sprzedający napisał że ma. Lakier tez raczej nie jest metalizowany. Diesel + hak, to może świadczyć o przeszłości auta, ale niekoniecznie.

Kto napisze, co jest zamontowane na 8 zdjęciu w dolnym prawym roku? Fabrycznie jest tam zaślepka, a to?

 

Nr 2. Brak osłon pod zderzakiem przednim. Lepsze wyposażenie niż ten pierwszy. Poza tym w miarę ok.

 

Sprecyzuj jak będziesz auta używał: miasto czy trasa.

Auta są z Warszawy więc śmiało możesz podjechać i je obejrzeć na żywo. Nikt Cię nie zmusza do kupna, na spokojnie obejrzyj je sobie. Z tym pierwszym uwazaj bo to handlarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym drugim tylny zderzak jest coś nie tego, albo był poważny dzwon, albo lekkie uderzenie w tył i zderzak opadł.

Generalnie oba mi się podobają ciekawe jaki ma przebieg ten drugi, benzynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto napisze, co jest zamontowane na 8 zdjęciu w dolnym prawym roku? Fabrycznie jest tam zaślepka, a to?

 

To "coś" tylko leży nie jest zamontowane a między zbiorniczkiem wyrównawczym a obudową filtra powietrza to leży ( chyba ) lampa warsztatowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył był robiony. Zderzak wciągnięty dołem aż się odkształcił, poza tym inny kolor progu w bagażniku, od phI. Zwróć na to uwagę, aż dziwne że tego "blacharz" nie zauważył. Poza tym ładnie, niezłe wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wszystko ok. Z rocznika 2000 ciężko jest znaleźć autko nie tknięta a tutaj tylko z tyłu cosik nie tak ale nic strasznego ogólnie . Każdy może podczas parkowania na coś najechać :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki,

oglądałem go dziś wieczorem, niestety oświetlenie marne,

zderzak tylny rzeczywiście nosi ślady przycierki i jest lekko wgnieciony

zastanowiła mnie wilgotna gąbka na spodzie maty w bagażniku (nad kołem zapasowym), ale mata wygłuszająca była sucha, czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanowiła mnie wilgotna gąbka na spodzie maty w bagażniku (nad kołem zapasowym), ale mata wygłuszająca była sucha, czy to normalne?

Nieszczelność między klapą i lampą :-) Może to świadczyć o złym wyregulowaniu klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podziwiam wasze oko!

Rzeczywiście było puknięcie w tył, są ślady roboty od spodu i w bagażniku, ale jak powiedział mechanik "nie było to poważne, ... ani podłużnice nie były ruszone, ani układ jezdny nie ucierpiał". Mokra gąbka to skutek zapchania błotem wylotu rurki do odpływu wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś?

Mokra gąbka to skutek zapchania błotem wylotu rurki do odpływu wody.

Gdzie jest ten odpływ? Jeden wiem że jest w klapie, ale czy w środku jest to już miałbym pewne wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem. Chociaż autko mi się podoba i chciałbym przejść już do innych działów Waszego forum :-).

Dziś oprócz wilgotnej gąbki woda pojawiła się również w rowkach wokół wnęki z kołem zapasowym.

Rurka znajduje się z prawej strony (gdzieś pomiędzy kołem a zderzakiem) i ma jakąś plastikową czy gumową "przesłonkę" chyba zabezpieczającą przed zatkaniem. Po odetkaniu rurki lunęło z nie przynajmniej z pół litra wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał poszukać tej rurki bo jej u siebie nie widziałem. Wiem tylko że są z tyłu po bokach kratki wentylacyjne.

Co do auta - jak mechanik twierdzi, że uderzenie ni było mocne to można się zainteresować. Lekkie uderzenie z tyłu na pewno jest lepsze niż dzwon z przodu. Czy sprzedawca sam powiedział o uszkodzeniu tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!