Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III 1.4 TCE


Ptaszek06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) mam takie pytanko:)czy jezdzi ktos z Was megnaka z silnikiem 1.4 tce?Interesuje mnie spalanie bo ja po jakims 1 tys km jestem przerazony spalanie.Na trasie ledwo co naciskam gaz a spalanie scyluje w granicy 9 litrow.czy moze ten silnik musi sie dotrzec i wtedy spalanie spadnie?Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć ten typ tak ma, benzyniaki potrzebują trochę czasu żeby się ułożyło spalanie. Jednak zbyt dużo to raczej nie oczekuj 1.4Tce sporo pali - sam go rozważałem, jednak po poczytaniu opinii stwierdziłem że wole 6l od 10l w mieście i wybrałem dCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Megankę z tym silnikem i mam przejechane ok.10000km. Uważam że silnik jest rewelacyjny! Jest bardzo cichy, ciągnie od 2000obr/min i mało pali. Mało tzn. że na trasie (Zabrze - Kielce i z powrotem) jazda z prędkoscią do 100km/h średnio spalił 6.1l/100km W codziennej jeździe do pracy (Zabrze - Bytom) spala średnio 8.2l/100km. Przy większych korkach dochodzi prawie do 8.5l/100km. Spalanie do 9.5l/100km w mieście miałem tylko na początku gdzieś do 3000km. Oczywiście mówię o raczej spokojnej jeździe. Zauważyłem że przy 130km/h pali ok. 7,7l Biegi zmieniam przy prędkości ok. 10km/h większej niż proponuje komputer oczywiście uwzględniam ukształtowanie terenu i jak jest górka to ciągnę na niższym biegu dłużej choć na wyższym też spokojnie jedzie ale więcej pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przejechane 2900 km i jak bym nie jeździł nie spada ponizej 10,3 :-(. na początku było 12,4 przez pierwsze 1000 km.

 

jezdze po warszawie, sporo korków. mam nadzieje, ze spadnie. poza tym musze sprawdzic samemu spalanie bo cos mi sie wydaje że troche przekłamuje.

no i te akcje z rezerwą. dzis po zapaleniu rezerwy przejechałem ze 30 km i wlałem 47 l paliwa. ale to tak na marginesie :-)

 

poza tym silnik jest rewelacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak bym nie jeździł nie spada ponizej 10,3 :-(

 

nie liczyłbym że dużo spadnie - ja też jeżdżę po Warszawie - co prawda 2.0 TCE - ale spalanie mam na poziomie 13.0-14.0 (zależnie od tego jakie sie korki trafią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tego lepsza alternatywa dla 1,4TCE jest 1,6 110km :-)

W mieszanym pali 7l i mniej problemow bo nie ma turbiny no i 1,6 jest juz sprawdzona jednostka. Bo jak sie juz bierze TCE to tylko 2.0 zeby naprawde byla frajda :-)

Ale wybor nalezy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tego lepsza alternatywa dla 1,4TCE jest 1,6 110km

:shock:

 

Przecież tzw "downsizing" robiony był właśnie w celu zmniejszenia spalania.

1.4 TCE ma większą moc niż 1,6 110KM. Jeżeli miałbym go porównywać to z 1,6 130KM (ten sam co w Clio GT) a tutaj 1,4TCE powinien pokazać już swoją przewagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o osiągach, tylko o spalaniu. Idea była, że mały doładowany silnik ma spalać mniej niż większy wolnossący o porównywalnych parametrach. VW doładowało silnik 1400ccm turbiną i kompresorem i spalanie nie jest wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o osiągach, tylko o spalaniu. Idea była, że mały doładowany silnik ma spalać mniej niż większy wolnossący o porównywalnych parametrach.

20 koni więcej to nie są porównywalne parametry. Dlatego też porównując silniki wypadało by postawić obok siebie dwa o podobnej mocy (mimo wszystko mocniejszy silnik musi zużyć więcej paliwa). Do 1.6 bliżej jest 1,2 TCE a tutaj różnica w spalaniu może być znaczna.

 

Cytując za Renault:

Pomimo pojemności 1,4l dysponuje momentem obrotowym dla silnika 2,0l oraz mocą silnika o pojemności 1,8l.

 

Na koniec - spalanie zależy w dużym stopniu od kierowcy i stylu jazdy. Megane 1.6 którym jechałem "na próbę" a które jeździło w wypożyczalni miało na komputerze spalanie ponad 9l/100.

 

VW doładowało silnik 1400ccm turbiną i kompresorem i spalanie nie jest wysokie.

Co to znaczy, że "nie jest wysokie"? Dla mnie spalanie na poziomie 14l nie jest wysokie. Poza tym na papierze każdy silnik pali mało. Życie weryfikuje przechwałki (a raczej kłamstewka) producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 110 km w samochodzie z takim wyglądem to porażka :-) .

a tak poważnie, te 130 było takim minimum i jak patrze na obecne spalanie to żałuje że nie kupiłem wersji 180 km. co dziwne teraz naprawde daje mu ognia i spalanie ani się nie zwiększa ani nie zmniejsza, więc sobie nie załuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że "nie jest wysokie"?
Na poziomie Renówkowego 1.6 16V.
Cytując za Renault: Cytat:

Pomimo pojemności 1,4l dysponuje momentem obrotowym dla silnika 2,0l oraz mocą silnika o pojemności 1,8l.

Tyle, że spalanie tez wyszło większe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!