Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III 1.4 TCE


Ptaszek06

Rekomendowane odpowiedzi

Podbijam temat. Musze szybko zdecydować pomiędzy zakupem Megane III GT z silnikami 1.4 Tce i 1.9 dCi. Tym drugim przejechalem 150.000 km, wiec znam go w miare dobrze. Prosze o

informacje na temat 1.4 Tce : spalanie (tylko fakty, najlepiej od użytkowników tego silniczka, bez komentarzy o cenach itp.) oraz poziom obrotów przy 130 km/h na 6 biegu.

 

Dzięki za szybkie odpowiedzi, czas nagli - wyprzedaż rocznika 2009.

 

Pozdrawiam i Wielkie Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tyle samo co 1.6 110kM w przypadku M3 GT również po Poznaniu. Myślę, że masz chociaż w miarę porównanie B) Na Twoim miejscu brałbym 1.9dCi (gdybym miał tyle gotówki wtedy B))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich, wiem że temat troszeczkę stary ale sam zakupiłem M3 GranT z silniczkiem 1,4Tce. Odbieram Autko za ok 1,5 tyg i dam na pewno znać jak się sprawuje, tym bardziej że będzie ono z instalacją gazową. A jeśli ktoś posiada gaz z tce to proszę o opinie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, gaz zakładam w salonie i jest oczywiście wszystko z gwarancją OK, koszt to 3500zł i z tego co wiem to jest to instalacja BRC(oczywiście sekwencja) Sam od dwóch lat jeżdżę VW Bora Kombi 1,6 właśnie na gazie z brc i mogę spokojnie ja każdemu polecać(bezobsługowa pomijając eksploatacyjne rzeczy) Robię rocznie trochę kilometrów dlatego zdecydowałem się na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cwiara20, mała uwaga co do gwarancji. Będzie ona ważna ale tylko w tym salonie który ci załozy instalkę pozostałe mają prawo odmówić naprawy gwarancyjnej. Oczywiście wiele zależy od rodzaju usterki <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, trudno się nie zgodzić. Natomiast na terenie kraju każdy serwis(dealer) zakłada do tego modelu dedykowaną instalację i w kraju z serwisem nie powinno być problemu. Co innego za granicą tu może być problem. Ale to głównie zależy od przeznaczenia samochodu. Ja zwykle robię tak do 1000km tygodniowo nie wyjeżdżając poza województwo i planuję tym autkiem jeździć tylko w czasie jego amortyzacji. Na razie mam podejście optymistyczne, czas zweryfikuje. Rodzice jeżdżą Megane II 2004r 1,5dCI i w sumie przez te lata do awarii można zaliczyć jedynie żarówki z przodu. Więc jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechane ponad 5000, spalanie po tych mrozach wskoczyło na 10,6

1.2 TCE w mrozy ponoć pali ok 9l. O swoim boje się wspominać bo w największe mrozy pokazał mi 18l/100 <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!