Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III 1.4 TCE


Ptaszek06

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wygląda kwestia ksenonów?

Czy rzeczywiście widoczność jest dużo lepsza w stosunku do zwykłych świateł?

 

Jak masz kasę - bierz. Rewelacyjna sprawa, działają genialnie, nie ma porównania do zwykłych świateł. A doświetlanie zakrętów... cud miód malina :-) Bardzo dobrze działają, doświetlają idealnie (a mam gdzie sprawdzić), świecą mocno. Polecam.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem podczas jazdy próbnej M III 1.6 16V 110 KM poprosiłem sprzedawcę by otworzył maskę silnika, gdyż na wolnych obrotach odczuwalne były wibracje. Silnik niesamowicie się trząsł ?

 

To chyba bylo cos nie tak z tym egzemplarzem.

Mam MIII 1,6 16v juz prawie od dwoch lat i nic mi w aucie nie drga, czy to na jalowym czy podczas jazdy :-)

A przy 130 jest jeszcze super cicho, gdzie slychac tylko szum powietrza jak i opon.

Przy wiekszych predkosciach nie ma wiele gorzej gdyz samochod wg mojej opinii jest swietnie wyciszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na wstepie, od tygodnia jestem posiadaczem meganki z w/w silnikiem. Jak narazie auto robi na mnie pozytywne wrazenie aczkolwiek obiektywne odczucia przekaze z czasem a raczej kilometrami. Zastanawia mnie jeden fakt, serwis twierdzi ze na wymiane oleju mam sie zglosic za 30tkm, czy to nie jest przesada? Dodatkowo do tej pory spotykalem sie z wymiana oleju po 5tkm od zakupu . Prosze o opinie w tym temacie. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju po 30 tys. dotyczy chyba wszystkich modeli meganki, nie tylko TCe. Jeśli jestem w błędzie, to mnie poprawcie. Niemniej jednak do 30 tys. nie czekałem i pewnie inni także nie.

Są różne szkoły co do pierwszej wymiany oleju, jedni wymieniają po 1 tys., inni po 3 tys., kolejni po 10 tys. wiec jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskasz. Ja wymieniłem olej po 3 tys. dla własnego dobrego samopoczucia. Samopoczucie kosztowało mnie ok 450 zeta :)

Na pewno nie będę czekał do 30 tys. na kolejne wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wymieniałem olej i filtr po 1.5 tys km - przynajmniej część syfu który sie zawsze wydziela po pierwszych kilometrach został osunięty. Dalej zamierzam serwisować tak jak książka pisze - czyli przy 30 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pan w salonie powiedział, że zgodnie z harmonogramem, mam się pojawić za dwa lata / 30tys km. Ale, dobrze by było i wskazane jest wymienić olej po 5 tysiącach. Takoż i ja zrobię :)

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przejechane raptem 800km a juz pierwsza rzecz mnie zdraznila i odrazu udalem sie do serwisu. Pedal hamulca po lekkim wcisnieciu ok. 0,5cm wydaje dziwny odglos (takie chrobotanie) czuje rowniez wyrazny przeskok. W serwisie sprawdzili i powiedzieli ze dziwne i umowilem sie na piatek. Wsiadlem przy okazji do innej meganki w salonie i tez miala podobna przypadlosc ale w mniejszym stopniu. Czu ktokolwiek inny rowniez dopatrzyl sie podobnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Moją megankę kupiłem na początku pazdziernika ubiegłego roku. Dotychczas przejechałem niecałe 2500 km,głównie jeżdżę do pracy 6 km w jedną stronę. Zaliczyłem jedną trasę 200 km. Średnie spalanie na komputerze dojazd do i z pracy oraz wkoło komina to 9,5. Zaliczona trasa obniżyła spalanie do 9,1. Samej trasy nie litrażowałem, ale następnym razem to zrobię. Jak na taką zimę jaka już była to spalanie nie jest takie straszne. Myślę że jak silnik się ułoży to spalanie w mieście i dojazdach do i z pracy spadnie do 8 litrów. A jak nie spadnie to też będę zadowolony bo kultura pracy tego silnika jest super. Mnie w salonie nikt wogóle nie sugerował żeby wczesniej wymienić olej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzio000,

U mnie takich objawów nie ma. Winowajcą mogą być klocki lub tarcze. Może muszą się dopasować.

 

MOTORMANN,

Producent nie sugeruje aby wymieniać olej wcześniej, komputer wskazuje u mnie, że dopiero po przejechaniu 30k km należy wymienić olej. Dzisiejsze oleje są znacznie lepsze niż kiedyś do tego silniki są wstępnie docierane już w wazie produkcji. Chociaż część producentów (w tym Renault) zaleca w pierwszym etapie użytkowanie nie przemęczanie silnika (nie korzystać z górnych zakresów obrotów oraz nie przekraczać pewnych prędkości). W tym okresie silnik jeszcze układa się jak niektórzy mówią. W Renault to okres 1000km, lecz dobrze nie przemęczać silnika od razu po przejechaniu tego okresu, ale stopniowo przechodzić do korzystania z jego możliwości. Poza tym w początkowym okresie silnik może mieć niższą niż deklarowana moc.

Wracając do wymiany oleju po przejechaniu pierwszych 1000-4000 km to są różne opinie, jedni są za inni przeciw. Dobrej jakości oleje nie wymagają szybszej wymiany, ja jednak w swoim 1.4TCe wymienię olej po przejechaniu ~3000 km. Zrobię to raczej jako w pewnym sensie dmuchanie na zimne, bo nie jestem w cale w 100% przekonany do tego. Po prostu koszt nie jest jakiś ogromny, więc jakoś to przeżyję a może jakoś pozytywnie wpłynie do na żywotność silnika. Zwolennicy wymiany oleju często zwracają uwagę, że w czasie docierania silnika do oleju trafiają drobinki metalu, które mogą szkodzić silnikowi. Chociaż te drobinki w teorii powinien wychwycić filtr oleju. Cóż ja pozostaje przy filozofii, że nie zaszkodzi a może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że argumenty na temat zakupu się skończyły a zaczynacie o rzeczach eksploatacyjnych i innych nawijać - temat zamykam.

Jeśli ktoś się będzie chciał coś dowiedzieć na sprawy związane z zakupem to zobowiązany jest o zgłoszenie się do administracji forum w celu otwarcia tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!