Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Padł wyświetlacz główny - nic się nie świeci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

Mam taki problem , na dworze -3 samochód stał w garażu 10C wyjechałem nim do lekarza z dzieckiem na jakieś pół godz ,w międzyczasie włączyłem spryskiwacze. Kiedy wyszedłem od lekarza wyświetlacz padł. Światła działają , kierunki działają , szyby działają a wyświetlacz nic nie pokazuje . Proszę napiszcie mi co mam sprawdzić lub gdzie szukać przyczyny. Patrzyłem na forum ale nie znalazłem nic na ten temat. Jedna osoba miała podobnie ale nie mogła odpalić auta a u mnie poza tym ok.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło oświetlenia deski jest na pewno ok , nie ruszane:) tutaj nic się nie zmieniło.

 

Patrzyłem na forum wątki o wyświetlaczu ale tam był troszkę inny problem gdyż wyświetlacz raz działał a raz nie . A u mnie po prostu nagle zgasł i nic nie pokazuje.

Sprawdzę dziś bezpiecznik F2 na dodatniej klemie akumulatora.

Czy ktoś wie jak dokładnie wypiać wyświetlacz z deski? Ja wczoraj próbowałem od góry podważyć daszek ale nie idzie za bardzo.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z wyświetlaczem polega na tym ze albo miga a potem gasnie albo gasnie od razu. Zalezy czy pojawiaja sie zimne luty (miga) czy od razu pada tranzystor kluczujacy w koncowce mocy. Co do bezpiecznika to nie jestem pewien ale wyswietlacz nie jest sam jeden jedyny na jednym bezpiecziku - po prostu cos jeszcze by ci przestalo dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,

 

Dziękuję za odpowiedź, bezpieczniki sprawdzone i jest ok. Czy w manualu technicznym jest opis jak demontować wyświetlacz ? Jakie są kolejne kroki według was

po demontażu wyświetlacza?

Czy jest możliwość samodzielnej naprawy tego czy lepiej dać to jakiemuś specjaliście , a jeśli dać to jakiemu ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontować wyświetlacz możesz samodzielnie - potrzebujesz jedynie plaskiego śrubokręta. Najpierw zdejmujesz daszek znad wyświetlacza (chyba na 3 zatrzaskach chyba widać miejsca w ktore należy podważyć jak poświecisz latarką), następnie demontujesz dolną osłonę wyświetlacza (chyba 2 torksy) i masz właściwy wyświetlacz (2 torksy). Wypinasz 2 wtyczki (jedna albo obie) są na takich specyficznych zatrzaskach - przekręcasz wajche i wtyczka wyskoczy sama.

Co do samej naprawy polecam forum elektroda.pl - szukaj haseł "scenic wyświetlacz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też tak kilka razy miałem, wystarczyło wymienić bezpiecznik, jest pod hamulcem ręcznym. Musisz wyjąć schowek na portfel pod ręcznym i tam się znajduje. Już nie pamiętam który to ale u mnie wystarczyło go wymienić (pomimo iż wyglądał na dobry) i już :-)

Pozwodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!