Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?


Rekomendowane odpowiedzi

mogę jedynie stwierdzić drogi interlokutorze, że powyższą wypowiedzią jedynie zaprezentowałeś swój poziom inteligencji.

Zacznę trochę od końca a mianowicie, ile ja już się w życiu naczytałem takich puent jak twoja gdy rośnie irytacja i brakuje argumentów.

Zanim takie coś napiszesz sprawdź do ilu aut pasuje "dedykowana" świeca Eyquem F54,

Pozwolę ci przypomnieć, że mowa była o świecy EYQUEM RFN58LZ a nie o 4 - elektrodowym eksperymencie rynkowym w odpowiedzi na konkurencję i sprawdź sobie proszę do ilu modeli ona jest dedykowana. Wiesz ja już zakończyłem swe wywody i nie chce ciągle powtarzać za tobą owego ble ,ble,ble, licytowania się, udowadniania kto ma rację w tak podrzędnej sprawie, interpersonalnego atakowania się, kąśliwego języka, jeśli o mnie chodzi możesz sobie wsadzić nawet świece woskowe , wertuj dalej strony o owych świecach,katalogi, prospekty, testuj je i dziel się swoimi wrażeniami, poglądami i doświadczeniem bo po to jest to forum a nie dział przepychanek słownych i nie zapominaj o Wikipedii coby może zabłyszczeć bogatą znajomością wyszukanych inwektyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym marudził, ale czy wkładanie świec Chempiona to nie było by kombinowanie ?
Nie. Do niektórych silników, Renault montuje właśnie Championy. Ogólnie to wymiana na jakiekolwiek inne dobrane z katalogu danej firmy nie jest żadnym kombinowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Lewy, to było pytanie z przymrużeniem oka kierowane do Rbita, mogłem tylko dać inną emotkę.

 

Więc coś w tym musi być że producent poleca dany olej świece itp w końcu daje na to gwarancje ze będzie wszystko ok

Bardziej bym obstawał za tym, że jest to w celu uwalenia gwarancji, na zasadzie włożył pan nie zalecaną część, więc stracił pan gwarancję. No i poza tym umowy pomiędzy producentami, w końcu jeśli będą sprzedawać części tylko 1 producenta to będą mieli niezłe zniżki na ich produkty.

Oczywiście nie znaczy to z automatu, że części polecane przez producenta są złe, trzeba tylko do wszystkiego podejść na spokojnie, czasami nawet zaryzykować i przetestować, takie życie (gdyby nie ryzyko to świat stał by w miejscu <ok> ).

 

Tym aspektem kończę tą wesołą dyskusję. Pewnie jakoś niedługo wymienię świece (co to jest niecałe 1,4k km), więc pochwalę się wrażeniami.

W razie czego mam w zapasie stare (zrobiły ~7k km), a te 4 elektrodowe pójdą na allegro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę ci przypomnieć, że mowa była o świecy EYQUEM RFN58LZ

Świeca ta jest stosowana u około 20 producentów aut.

Najpopularniejsze zastosowania to koncerny PSA, GM, Renault, Fiat.

Sam koncern PSA stosuje tę świece w 9 różnych silnikach (nie licząc różnych poziomów mocy tych samych motorów).

Nie odpowiedziałeś mi dlaczego Renault zaleca do swoich silników świece, które nie są ze sobą zamienne :!:

Pozwolę sobie wrócić do mojego silnika E7J 764, do którego "dedykowane" świece nie są już produkowane.

Mianowicie w wyżej wymienionym silniku zamiast świec FC 52 LS powinny być stosowane RFN 52 LZ.

Niestety znowu RFN 52 LZ coraz trudniej spotkać w sklepach i zamiast niej poleca się RFN 58 LZ.

Tak więc od prościutkiej świecy doszliśmy do bardziej skomplikowanej i droższej, na dodatek z niższą ciepłotą.

Napisz mi jak to co powyżej opisałem ma się do "dedykowania" świec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądały Eyquemy po 22kkm i to one powodowały szarpanie:

2mewe9k.jpg

Teraz włożyłem Iskry SFE65PRS U-SUPER i na razie jest ok.

 

Trochę okopcone, może to przez to, że głównie Meganka używana jest w mieście. Filtr powietrza był w tym roku wymieniany więc to chyba nie jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne świeczki tyle że ngk.

U mnie jednak aż tak okopcone nie były.

Rozmawiałem z mechanikiem, najlepszym z mojej okolicy i powiedział że jak jeździłem na ngk 2el i dobrze było to żebym kupił takie i nie kombinował. Pow że osiągów nie poprawię przez wymianę świec co najwyżej szybsze wejście na obroty itp. Wg niego 4 elektrodowe świece to przesada bo spokojnie wystarczają 2el ale pow że silniki renault 16v lubią te 2el właśnie. 4el to wg niego strata pieniędzy, już 2 el wystarczą a 3el to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przed terminem (1000km) ale świece wymieniłem.

Zobaczymy jak będzie odpalał i chodził po przestaniu nocy, ale póki co mam wrażenie, że trochę lepiej wkręca się na obroty i silnik równiej pracuje na biegu jałowym.

Zobaczymy jakie wrażenia jak przejadę więcej niż 5km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak jak obiecałem, wróciłem aby opisać moje doświadczenia ze świecami.

Jak pisałem wcześniej, zakupiłem świece Iskra - SFE55PRS (U-super nr 32).

Po przejechaniu ok. 150 km (tak, to nie żart) moje świece wyglądają tak:

[center:31b0e95239]IMG_0022.png[/center:31b0e95239]

 

Teraz moje pytanie, co się dzieje z moim silnikiem, że tak wyglądają świece po tak krótkim czasie ? :evil: Dodam, że oleju nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Chciałbym odświeżyć troszke temat. Mam Megane Coach I z grudnia '96, wnioskuję po przeczytaniu kilku tematów ,że silnik to 1.6e K7M 702 66kW/90KM. Przeczytałem praktycznie całość tego tematu i (być może przez późną porę :-P ) nie potrafie pozbierać tego wszystkiego do kupy. Nadszedł czas na kupno świec, i tu pojawia się moja prośba: czy mógłby ktoś napisać konkretnie jakie świece przypaszą do tego modelu ? Moje wątpliwości usprawiedliwiam tym, że wyczytałem, że były inne świece do któregoś tam roku produkcji a inne od niego wzwyż. Dodam, że celuje w NGK, bo w pobliżu tylko do takich mam dostęp i że w samochodzie jest zamontowana instalacja LPG. Pozdrawiam i proszę o wskazówki :) ..

/Przepraszam za offtop ale mam jeszcze pytanie odnoście oznaczeń. W dowodzie mam napisany model silnika DA0F, a we wszystkich katalogach ze świecami w tym temacie przy silniku 1.6e K7M jest oznaczenie BA0F. Jest jakaś istotna różnica pomiędzy tymi oznaczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teżkupiłem Iskry ale z wyższa ciepłotą i mam to samo co sie działo z innymi świecami, nie wykręcałem ich jeszcze ale zrobiłem 1,5 kkm i jest to samo co z każdymi.. brak mocy, nie chcą się wkręcać na obroty.. silnik nie bierze oleju, zauważyłem tylko w mrozy że silnik nie osiąga właściwej temperatury. Możliwe że nie oczyszczają się przez nie dogrzany silnik chociaż w lato było to samo a temperaura była ok.. zdjęcie troszkę ze złej perspektywy,

pozdrawiam

 

78ec62a1f7684bd5m.jpg

 

[ Dodano: 2011-01-09, 10:50 ]

i kolejne świece kończą tak samo... Wymieniłem już je na inne z mniejsza ciepłątą ale bez szału znowu.. chyba kłania sie jużgłowica do roboty..

 

af10cff5432da0f7m.jpg

ca66bf844e09e6a7m.jpg

a3ae09b5a2128a7cm.jpg

b4d23c1fd2b2b2aem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z powodu nadmiaru czasu postanowiłem dzisiaj zobaczyć jak wyglądają świece po ~12 czy 13k i wyglądają super. Equyemy po 10k nadawały się tylko do wymiany, a BERU UXT1 wyglądają tak, że pewno do 30k spokojnie uda się dojść.

Także troszkę wyższa cena już zaczęła się zwracać.

 

Fotek niestety nie ma z powodu wręcz banalnego, nie miałem czym zrobić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem nowe świeczki do mojego szczeniaka ( NGK BPR5ES ) i tu pytanie czy przed wkręceniem nowych świec trzeba ustawić przerwę ? Czy ona jest już fabrycznie ustawiona ? Dawno w benzyniaku świec nie zmieniałem , stąd moje pytanie. Ile powinna wynosić przerwa na tych świeczkach ? Może warto wykombinować sobie szczelinomierz ( własnego nie posiadam ) i sprawdzić przed wkręceniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!