Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?


Rekomendowane odpowiedzi

Silnik mamy taki sam, u mnie jest przebieg 42 700 km i jest wyrażna różnica w porównaniu do poprzednich zamontowanych - Championa. Rozruch ładny i szybki, bez wahań i dławień, nie ma strat przy dodawaniu gazu, ogólnie dynamiczniej samochód sie porusza.

Spalanie wzrosło o 0,1 l/100 km - ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie wzrosło o 0,1 l/100 km - ale coś za coś.

Zanim ktoś zacznie sugerować sie tą wypowiedzią warto spojrzeć na temat (już zamknięty) w którym kolega opisuje sposób swoich pomiarów spalania.

Co do świec - każdy kto śledzi ten wątek od dawna (lub zapoznał sie z całym) wie że NGK są dobre (ale nie wiem czy najlepsze, choć sam ich używam i po 20kkm jeszcze jest ok ) do aut z instalacją gazową, wadą ich jest szybsze zuzycie. Dla aut bez gazu uzytkownicy polecają Eyquem i z uwagi na to że nie są to przypadkowe osoby trudno im nie wierzyć.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wzrostu spalania to zawsze myślę ze wymiana obniża spalanie z logicznego punktu widzenia a co ze smarem ma byc fluorowy jak ide do sklepu to sie dziwnie patrzą i nic nie maja i czy smaruje się całą cewkę czy tylko tam gdzie wchodzi świeca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w środku:

"Podczas demontazu cewek lub przewodow swiecy, koniecznie nałożyć strużke SMARU Z DODATKIEM FLUORU (nr katalogowy 82 00 168 855) o średnicy 2mm na wewnętrzny obwód osłon świec zapłonowych"

Nazywany jest również "smarem silikonowym".

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gora85, smar dostaniesz w ASO koszt około 100zł szczerze ja montując nowe cewki zleciłem to mechanikowi który użył jakiegoś innego smaru silikonowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mechanikami może być i tak że założy nie dodając smaru i nie będziesz wiedział. Ja jak zmieniałem u siebie (nie znałem wtedy tej noty ASO) wyjąłem włożyłem bez dodawania niczego.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Właśnie miałem dziś kupić świece i zdecydowany byłem na polecane

EYQUEM ale znalazłem wg roczników pasujące dwa typy:

F9Q 730/F9Q 734 03.1997 - 02.2001 G51

F9Q 731/F9Q 736 03.1997 - 02.2001 G28

 

Postanowiłem sprawdzić w aucie jakie mam i...okazuje się, że:

BERU 119 GERMANY

0 100 226 230 11V

 

Silnik przejechał na tych świecach ponad 90 tys. km !!

 

Więc pytanie do tych co mają silnik F9Q , na jakie się zdecydować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam problem ponieważ mój tato kupował mi świece. Prosiłem go żeby mi kupił najlepsze jakie mają do Megane 1,4 16V K4J.

Sprzedawca mu sprzedał (niby dobierał z kataogu) NGK V-Line nr 26 BKR6EKC.

Sprawdzając na stronie producenta te świece są przeznaczone głównie do samochodu marki FIAT (końcowa litera C w oznaczeniu) a nie Renault :-( Do mijej meganicy mi proponowali inne.

Wiec pytanie jest moje takie czy te świece co mu sprzedali będą dobre czy wymienić na inne.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!