Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Alarm +zamki =problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam poczytałem troche przez świeta na forum ,ale wszyscy mają troche inne problemy niz ja i nic konkretnego nie znalazłem .

Pierwszy problem : mam dwa kluczyki na falach radiowych (alarm cobra 8310)

no i tak obydwa klucze działają tzn , przyciskiem otwiera i zamyka sie samochód i normalnie odpala , ale niemoge otworzyc normalnie kluczem żadnego zamka , jakis rok temu popryskałem wd40 wszystkie zamki ale udało mi sie otworzyc tylko klape bagaznika , zamek kierowcy : wkładam kluczyk i nic , zamek od pasazera kluczyk nie chce cały wejsc ,jaki może być problem , zamki sie zastały ?

Drugi problem : chyba nie dzała mi alarm owszem zamykam auto , mrygną kierunki, ale zadneg dzwieku , nigdy mi sie ten alarm nie właczył , zeby syrena wyła , robiłem nawet kiedys próby zamknołem auto poczekałem te 40 sekund wkładałem ręke przez szybe ,szarpałem za klamke ,ale alarm nawet sie nie odezwał , co to może byc za przyczyna ,nie mam zadnego kodu , ale nic mi sie chyba nie rozkodowało skoro moge normalnie otworzyc i odpalic auto , syrena jest zamontowana na przegrodzie silnikowej na wysokosci kierowcy.

Trzeci problem : prawe tylnie drzwi raz sie zamkną raz nie , już tłumacze jak to wygląda ,zamykam auto dwa razy mrygną kierunki czyli wszystkie drzwi zamknięte , ale tylnie prawe sa otwarte jak gdyby ta klmra nie zaskoczyła , ale ogólnie słychac ,ze w drzwiach siłownik zadziałał , jak sie drugi góra trzeci raz trzasnie drzwiami i zamknie wszystko jest ok drzwi wszystkie zamkniete .

 

Jesli ktos wie cos na temat 1,2 lub 3 prosze o rady , tylko nie odsyłajcie mnie do innych tematów bo nic tam nie znalazłem konkretnego .

 

 

Ps Ranault megane I ph II 2002 rok, kombi 1,6 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci problem: miałem tak w Scenicu przy drzwiach kierowcy. Raz po prostu wszedł mróz, odpuściło i zaczęło działać. Innym razem pomogło już wyczyszczenie styków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy: moim zdaniem nikt ich od nowości nie używał i smar już nie ten sam. popróbuj wd40, smarami teflonowymi/silikonowymi - spray i wsuwaj kluczyk. Nie przesadź z siłą.

 

drugi. u mnie wygląda to w kobrze tak, że przed wlączeniem sygnału, samochód przez równe 60 sekund 'pika' cicho. po tej minucie zaczyna wyć syrena. Opcje są różne - poczytaj o alarmie cobra na forum, może masz odłączoną syrenę, włączony tryb cichy, albo uszkodzone emitery siatki ultradźwiękowej wewnątrz auta (te dwa małe 'mikrofoniki' na przednich słupkach w rogach przedniej szyby). BTW - mój alarm tez nie daje sygnału dźwiękowego po załączeniu - mrugają tylko kierunkowskazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!