Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cud jakiś czy co?


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać pierwszy właściciel tego samochodu miał wiele szczęścia bo 2 lata przed oficjalną premierą dostał samochód po liftingu przodu :)

http://otomoto.pl/renault-megane-1-5-dci-k...u-C9909087.html

Proszę zauważyć, że zgodnie z opisem samochód jest bezwypadkowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lamer, nie mam zamiaru zaprzeczać, że tak nie było jak przypuszczasz i jak większość ogłoszeń wygląda. Auta tracą przebiegi i są odmładzane czy też ulegają zatarciu szkód powypadkowych i stają się niebitymi. Wiadomo ogólnie jak to wygląda. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że jest możliwy przeszczep ze względu na "widzimisię" poprzedniego właściciela. Nawet u nas na forum jest kilka aut, gdzie są podmieniane lampy, zderzaki i inne podzespoły na te, z młodszych poliftingowych wersji. Nawet normalne Meganki w RS-y się przeobrażają w garażach właścicieli. Tak wiec, może to też nie cud ale fantazja właściciela i chęć odmiany- odmłodzenia swojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien,podejrzewam ,że ktoś kto to robił to nawet nie pomyślał,że jest to do rozpoznania. Mając autko dobre wątpię by komuś chciało się wymienić lampy,zderzak,błotniki i cały przedni pas . Myślę,że jak by dorzucił tą kasę po sprzedaniu poprzedniego modelu to kupiłby sobie bez problemu ph II . Jak dla mnie to zwykły oszust jakich wiele.

Nawet gdyby to zrobił z własnego widzi misia to by to napisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak, że WY, MY Forumowicze obeznani z marką i na codzień poruszującymi się takowymi autami dostrzegamy pewne nowinki które w fabryce nie miały miejsca. Ale jeżeli ktoś pierwszy raz kupuje auto to patrzy na wygląd no i tak ogólnie je ogląda. Kto się nie zna to nie dostrzeże, że czegoś brakuje lub jakiś element jest przeszczepiony. Chodzi o to żeby się ładnie sprzedało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lamer, nie mam zamiaru zaprzeczać, że tak nie było jak przypuszczasz

Czyli też uważasz, że miał farta dostając nowy przód 2 lata przed premierą :)

Mając autko dobre wątpię by komuś chciało się wymienić lampy,zderzak,błotniki i cały przedni pas .

Jeżeli to wymaga wymiany aż tylu elementów to w takim razie auto 100% jest po dzwonie. Gdyby jakiś maniak marki robił to dla siebie to nie po to by samochód sprzedać...

Zacząłem ten wątek by wywołać dyskusję na temat uczciwości (czy raczej jej totalnym braku) wśród rodzimych handlarzy samochodami. Proponuję wzorem innych podobnych for samochodowych założyć wątek "Uwaga na te samochody" gdzie każdy kto oglądał jakiś samochód i złapał sprzedawcę na ewidentnym kłamstwie/oszustwie będzie mógł przestrzec innych.

Swoją drogą dziwi mnie, że urzędy skarbowe i celne w dobie kłopotów budżetowych nie zainteresowały się działalnością wszelkiej marki komisów samochodowych... Połowa stojących tam samochodów nie ma wykonanych opłat akcyzy i sprzedawana jest na lewą umowę "z Niemcem"... A kupujący cieszy się, że zaoszczędził kilkaset złotych nie biorąc pod uwagę, że pozbawił się wszelkiej możliwości dochodzenia roszczeń od rzeczywistego sprzedawcy. Oglądałem ostatnio kilka samochodów i każdy sprzedawca był wielce zdziwiony, kiedy mówiłem, że kupię samochód wyłącznie od niego na fakturę po wcześniejszym załatwieniu przez niego formalności. Nie żal panu kasy pytali? Przecież to VAT dojdzie, coś tak jeszcze, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien napisał/a:

lamer, nie mam zamiaru zaprzeczać, że tak nie było jak przypuszczasz

 

Czyli też uważasz, że miał farta dostając nowy przód 2 lata przed premierą :)

Nie, nie. Że uważasz to za przekręt czyli że auto bite, a w ogłoszeniu podane że bezwypadkowe. Z tym nie zamierzam polemizować, bo faktycznie taka może być przyczyna przekładki. W swoim poprzednim poście chciałem jednak przypomnieć, że są maniacy, którzy wkładają wiele kasy by zmienić swoje auto na nowsze, no a po jakimś czasie i tak idzie do odsprzedaży.

By nie być gołosłownym, tu jest Megi gdzie już chyba wszystko zostało zmienione: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=2191

Teraz tylko czekać wystawienia na sprzedaż i mamy podobną sytuację. Nikt postronny, widzący auto w ogłoszeniu nie uwierzy, że nie była bita i z tego powodu nastąpiły zmiany wyprzedzające rocznik auta. Takich Meganek jest jeszcze kilka na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By nie być gołosłownym, tu jest Megi gdzie już chyba wszystko zostało zmienione: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=2191

Teraz tylko czekać wystawienia na sprzedaż i mamy podobną sytuację. Nikt postronny, widzący auto w ogłoszeniu nie uwierzy, że nie była bita i z tego powodu nastąpiły zmiany wyprzedzające rocznik auta. Takich Meganek jest jeszcze kilka na forum.

Bez przesady! Widząc tak zmienione auto od razu wiadomo, że ktoś celowo zmieniał samochód i ładował w niego kasę. Natomiast zmiana tylko przodu na "poliftingowy" bez żadnych innych ulepszeń śmierdzi jak dla mnie na kilometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady

Podałem tylko przykład, że nie można jednoznacznie osądzać po jednej fotce ani auta, ani właściciela, czy tez wystawiającego ogłoszenie. ( a gdyby tak właściciel auta podanego w linku w czasie "modzenia" odstąpił od tego pomysłu i postanowił go sprzedać :) Sytuacja była by identyczna, zmieniony np tylko przód na RS-a, tył fabryczny. Ty oczywiście widziałbyś auto spawane z 2 egzemplarzy)

Tak jak nagminne jest w tym kraju by oszukać kupującego, tak samo jest przegięcie w druga stronę, czyli dopatrywanie się spisków i przekrętów we wszystkim co podano w ofertach. A najgorsze w tym wszystkim jest generalizowanie problemu.

Wracając do przeróbek, popatrz w dział ze scenicami, tam też widzimy przekładki w starych budach S I Ph I, lamp tylnych i nawet klap (5 drzwi) by pozbyć się przeciwmgielnych tylnych i blendy z pod tablicy, i to tylko z powodu zmiany wyglądu na Ph II a nie stłuczonego tyłka.

Swoją drogą, zamiast produkować dodatkowe wpisy w tym temacie, poczytaj o autach userów pooglądaj jakie zmiany zachodzą i z jakiego powodu. Polecam także tematy z działu tuning, nadwozie i oświetlenie gdzie przedstawione są pytania, problemy i sposoby podmiany części na takie z nowszych modeli. Zaskoczy Cię ilość jak to nazwałeś "cudów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!