Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

klapka wlewu paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wczoraj kiedy bylem na stacji i chcialem nalac paliwa okazalo sie ze nie moge otworzyc klapki od wlewy paliwa. Myslalem ze przymarzla ale popsikalem do srodka plyn do odmrazania szyb i nic kiedy proboje otworzyc ja na sile czuje jakby ten rygiel od centralnego caly czas ja trzymal:( dodam ze centralnu przy wlewie raczej dziala bokiedy dotykam klapke i zamykal lub otwieram to go czuje. prosze o pomoc i z gory za nia dziekuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij też TU , bo prawdopodobnie zamarzł Ci zawias. A następnym razem porozglądaj się jeszcze w szukajce - oba przypadki - zamek i zawias były już opisane dość szeroko.

Sam chwilę przed świętami to przerabiałem. Pomógł wd40, kilka dni odwilży i spray silikonowy w ramach zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem miesiąc temu tak,że zamarzł mi zawias w klapce, kilkanaście minut na stacji i puściło jak psikałem odmrażaczem do szyb, ale wczoraj miałem co innego. Zamarzł i pewnie spalił się siłownik, bo w ogóle nie daje znaku życia przy otwieraniu/zamykaniu CZ. Wziąłem 2 śrubokręty i delikatnie wcisnąłem ten bolec i otworzyłem klapkę. Ciekawi mnie to czy jak puści mróz to siłownik zacznie działać czy trzeba będzie nowy zamontować i czy jest problem przy montażu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich serdecznie :->

Przepraszam za odświerzanie starego tematu, ale nie chciałem otwierać nowego. Pare dni temu przytrafiła mi się straszna rzecz i przy tankowaniu nie mogłem otworzyć klapki, troszeczke ją wyłamałem niechcący, ale udało się ją załorzyć spowrotem. Dzisiaj sytuacja sie powtórzyła, ale już nie było tak kolorowo, wyłamała sie na amen i bez centralnego wygląda jakby miała zaraz odpaść:-/ wyłamał sie malutki kawałeczek który da sie skleić i bedzie wporządku. Ale martwi mnie to ze jak prubuje na sucho ją tam zamontować to ten "zawias" lub "siłownik" który jest w karoseri prawie w ogóle sie nie rusza, to znaczy lekko na boki, ale w góre ani troche. Wydaje mi sie że on przy otwieraniu klapki powinnien sie troche wysuwać, ale tak nie jest i dlatego klapke było trudno otworzyć :cry:

Proszę o odpowiedź czy dobrze mi się wydaje czy nie, wlałem przed chwilą tam pół buteleczki z odmrażaczem, ale on nie drgnie. Nie wiem czy to przez te mrozy czy tak ma być :)

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że zepsuł się siłownik klapki paliwa.

Zapewne nie obejdzie się beż wymiany.

Ale zaczął bym od zdemontowania i wyczyszczenia go a także kostki połączeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filo, piszesz o siłowniku zamka centralnego, a tu chodzi o mocowanie klapki paliwa.

zyzy, ten siłownik, to tylko sprężyna z tego co pamiętam. Najczęściej dostaje się tam woda, która zamarza i wtedy blokuje. Rozwiązanie:

-demontaż zawiasu od strony nadkola, wyczyszczenie i nasmarowanie

-suszarka i odmarażanie

-ciepły garaż i to co wyżej.

Ja wyczyściłem ten mechanizm już w lato, do tej pory nie miałem problemów.

Demontaż to tylko 2 śrubki, kluczyk 8 lub 10, w coupe nie musiałem nadkola zdejmować bo go nie ma, nie wiem jak jest w htb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się tym

Ale martwi mnie to ze jak prubuje na sucho ją tam zamontować to ten "zawias" lub "siłownik" który jest w karoseri prawie w ogóle sie nie rusza,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!