Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny hałas po puszczeniu sprzegla na wolny


Petor14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem Kupiłem niedawno Scenica i zauważyłem jeden objaw. Gdy samochód chodzi na wolnych obrotach i sprzęgło puszcze to wydobywa sie dziwny dźwięk z silnika ( mi sie wydaje że po stronie kierowcy tak bardziej dochodzi ten dźwięk) nie wiem jak go nazwać to jest takie dzwonienie jak by coś było poluzowane, gdy naciskam sprzęgło dźwięk ten znika .Czy to tak musi być ? czy wystarczy coś podciągnąć ? Tego dźwięku w środku samochodu nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary, było kilka razy. Nie wiem jaką masz skrzynie i sprzęgło ale u mnie jest to samo na mrozach w 1,6 16V. Jak temp wzrasta w komorze lub na zewnątrz tak do zera to cichnie. Obstawiam łożysko oporowe sprzęgła (marznie bo już swoje przeszło i lekko rdza podeszła, znaczy się woda znaczy się ma co marznąć). Jak się nie nasili to olej lub jak Ci bardzo doskwiera na ukłąd nerwowy to skrzynie trzeba wyrwać.

Druga opcja to łożyska igiełkowe skrzyni ale te rozleciałyby się od razu a u mnie tak od 3ch lat w zimie. Oczywiście nie wykluczam, że u Ciebie to skrzynia ale po pierwsze primo jak sięma rozlecieć to sięrozleci a po drugie primo szkoda się bawić w naprawę skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegi prawidłowo wszystko chodzi ale jak samochód jedzie na takich niższych obrotach to słychać tez takie rzężenie (obserwowałem jak jechał kolega)

 

[ Dodano: 2010-01-09, 18:36 ]

Powie ktoś co to może być ? :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

ja mam megane 1,9td i mam tez taki problem bez biegu słychać dziwny hałas po wciśnięciu sprzęgła cisza, no i na dodatek zaczął delikatnie kapać olej ;/ i tak jak wcześniej Vivaldi pisał nie ma sensu bawić sie w naprawę (nie jeden mechanik mi to powiedział) dużo taniej jest kupić całą sprawną skrzynie. Tylko niestety u mnie pojawia się kolejny problem, ponieważ nie mam żadnego numeru na skrzyni a nie mogę pozwolić sobie na to aby wyjąć skrzynie i szukać nowej ;/ może wie ktoś jak to najlepiej i najszybciej rozwiązać????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Późno, ale kończe przegląd forum. I jak w temacie skrzyni? Nie wiesz czy twoja to to samo co moja do dci? Moja jeszcze OK, ale z ciekawości zasięgam języka :) Coś konkretnego w temacie usterki? Słyszalem ze w renówkach takie dziwne dźwięki to norma, ale może wkurzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!